Ešte rýchlejší Seat Leon Cupra

Leon, ktorý zvládol prejsť okruhom Nürburgring za menej než 8 minút, už možno prehnať aj po normálnej ceste. Stačí si k modelu CUPRA 280 kúpiť balíček Sub8.
Vydané  Text: 

O korunu kráľa predokoliek v Zelenom pekle už Leon prišiel, no ostane navždy prvý, ktorý prekonal pomyselnú osemminútovú hranicu. Kritike však vtedy neušlo, že rekordný exemplár tak celkom nezodpovedal verzii, ktorá je bežne dostupná aj radovému zákazníkovi. Ako nápravu teraz automobilka ponúka balíček s príznačným názvom Sub8, obsahujúci všetky na okruhu uplatnené vylepšenia. Dostupný je pre obe karosárske verzie. Potenciálu rýchleho hatchbacku zodpovedá posilnená brzdová sústava, ktorá na prednú nápravu dostala štvorpiestikové strmene Brembo, kombinované s kotúčmi priemeru 370 mm, čo je o 30 mm viac než má štandardný model Cupra. Súčasťou balíčka sú tiež 19 palcové disky s dizajnom určeným len pre túto verziu, ponúkané buď v čiernej, alebo oranžovej farbe. Optické úpravy sú zavŕšené prahovými lištami vo farbe karosérie. Užitočným doplnkom nad rámec balíčka sú alcantarou čalúnené anatomické sedačky so zlepšeným bočným vedením pre vodiča a spolujazdca. O ich zmysle sa presvedčia najmä v kombinácii s ďalšou príplatkovou položkou, semislikmi Michelin Pilot Sport Cup 2, čo sú v podstate do bežnej premávky homologované okruhové pneumatiky. K ich lepšej priľnavosti prispieva štandardne dodávaný elektronicky ovládaný samosvorný diferenciál.
SEAT Leon Cupra 280 je vrcholný model radu. Poháňa ho preplňovaný zážihový motor 2,0 TSI s maximálnym výkonom 206 kW (280 k) a v kombinácii s prevodovkou DSG zvláda zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,7 s.
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?