Nový auto motor a šport 9/2014 v predaji!

Septembrové vydanie magazínu auto motor a šport už nájdete v stánkoch a na pultoch. Jeho obsah ponúka hodiny pútavého čítania.
Vydané  Text: 

Okruhový súboj hyperšportov vyhráva **Porsche 918 Spyder**, ktoré zmietlo konkurenciu vo všetkých disciplínach. Na okruhu zostávame s rýchlymi autami aj naďalej, **na Slovakia Ringu sme prevetrali** **Opel Astra OPC a Seat Leon Cupra 280**. Vyhrá nováčik alebo ostrieľaný športovec? BMW pripravuje v blízkej dobe zaplniť každý segment trhu, pripravili sme prehľad toho, **aké novinky sa chystajú z Bavorska**. Na prvých jazdách sme sa zoznámili s **Toyotou Yaris po facelifte** a novou **Škodou** **Octavia Scout.**. Zvažujete Ford Focus kombi, Kiu cee’d SW, Peugeot 308 SW alebo Octaviu? **V porovnávacom teste kompaktných kombi** s benzínovými motormi sme medzi nimi hľadali toho najlepšieho. Trochu iný pohľad na kombi si spravíte pri čítaní **testu Ford Focus ST kombi.** V extra téme sa venujeme tuningu, poradíme **ako bezpečne zvýšiť výkon** motora, ako auto opticky skrášliť a vyžmýkať viac z ozvučenia interiéru. V technickom okienku si vysvetlíme **význam VIN čísla a skratiek na pneumatike** a pripomenieme si, čo je na litrovom trojvalci **Ford EcoBoost** také dobré, že už tretí raz získal titul motor roka. Milovníkom dvoch kolies ukážeme, ako prenášať autom bicykel na štyri spôsoby. So Škodou Felicia sme si užili cestu pod masívy Silvretta, s **Rolls-Royceom Wraith** sme skúšali, ako sa cíti v uliciach Petržalky. **Hyundai Genesis** chce konkurovať zavedenej nemeckej konkurencii limuzín, predstavíme vám ho dopodrobna z každého uhla. V čísle nechýba **zaujímavý pohľad na dianie v motoristickom športe a množstvo horúcich noviniek a praktických rád.**
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.