Na čom jazdia futbalisti?

Špičkoví futbalisti majú platy o ktorých sa väčšine smrteľníkov ani len nesníva, na výdavkoch teda asi príliš šetriť nemusia. Aké si za ne kupujú autá?
Vydané  Text: 

Futbalisti sú takmer rovnako obľúbeným terčom vtipov ako blondínky a policajti. Nemalú zásluhu na tom má isto aj okázalý spôsob života niektorých z nich. Drahé oblečenie, šperky, hodinky a v neposlednom rade autá. Ktoré patria k najobľúbenejším medzi hráčmi Premier League? Množstvo futbalistov najvyššej anglickej súťaže financuje svojich štvorkolesových miláčikov prostredníctvom maklérskej firmy Oracle Finance, keďže je to pre nich najvýhodnejší spôsob z pohľadu daní. Po čom túžia jedni z najbohatších športovcov sveta naznačujú firemné záznamy za posledných päť rokov. Pohľad na prvú desiatku rebríčka prezrádza, že futbalisti zreteľne uprednostňujú komfort pred rýchlosťou, i prevahu automobilov kategórie SUV nad športovými modelmi. Najväčšej popularite sa medzi nimi teší značka Land Rover so svojim prémiovým radom Range Rover. Desať automobilov, ktoré si futbalisti najčastejšie kúpili prostredníctvom Oracle Finance: Range Rover ~ 28 ks Bentley Continental GT ~ 26 ks Range Rover Sport ~ 24 ks Audi Q7 ~ 21 ks BMW X5 ~ 18 ks Porsche Cayenne ~ 16 ks Lamborghini Gallardo ~ 13 ks Ferrari 458 ~ 8 ks Maserati Gran Turismo ~ 4 ks Aston Martin DB9 ~ 3 ks
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.