Nový Hyundai i20 konečne oficiálne

Minulý týždeň rozvírili hladinu prvé dve skice, teraz už Hyundai predstavuje novú generáciu i20 aj v skutočnej podobe. Naživo sa predvedie na jeseň v Paríži.
Vydané  Text: 

Novinka nadväzujúca na postavenie svojho predchodcu v segmente B ma za úlohu priblížiť Hyundai širšej skupine zákazníkov, posilniť povedomie o značke a najmä potvrdiť pozíciu firmy ako skutočne európskej automobilky. Návrh aj vývoj preto prebiehal na starom kontinente, od počiatku sa prispôsobujúc vkusu tunajšieho zákazníka. Lákať ho bude na najväčší vnútorný priestor v triede, techniku, komfort a v neposlednom rade osobitý dizajn. Prichádzajúca i20, dosahujúca na dĺžku 4 035 mm, stojí na novej platforme s rázvorom 2 570 mm, o 45 mm väčšom než mal predchodca. Aj preto sa môže pochváliť priestorom pre nohy, v súčte vpredu a vzadu 1 892 mm, ktorým prevyšuje všetkých konkurentov a ponúka miesto piatim dospelým cestujúcim. Na vrchol segmentu sa radí i objemom batožinového priestoru so základnou kapacitou 320 dm3. Čisté tvary karosérie, navrhnuté v aktuálnom firemnom štýle Fluidic Sculpture zaznamenali oproti predchádzajúcej generácii významný posun vpred, i keď sériová verzia nepôsobí tak výrazne ako štúdia na skici. Aj vďaka nižšej prednej maske tradičného šesťuholníkového tvaru však má celkom dynamický a sebavedomý štýl. Zaujímavým detailom je zatmavený C stĺpik, dávajúci pocit vzadu neukotvenej strechy, čo celú hmotu karosérie opticky významne odľahčuje. K modernému vzhľadu prispievajú tiež koncové a denné LED svetlá najvyššie postaveného modelu. Atraktivitu novinky posilňuje aj ponúkaná výbava, v najvyššom stupni sa bude môcť pochváliť v tejto triede unikátnou panoramatickou strechou s možnosťou vyklopenia aj úplného otvorenia, či praktickou spätnou kamerou nápomocnou pri cúvaní. Výstavná premiéra novej i20 je naplánovaná na 2. októbra na parížsky autosalón. V pohybe si ju možno pozrieť aj na prvom videu, účinkuje v ňom v špecifikácii pre indický trh, kde nesie meno Elite i20. Tejto, v detailoch mierne odlišnej verzii patria tiež posledné dva obrázky v galérii. ![j2wfXfZaiq0](http://img.youtube.com/vi/j2wfXfZaiq0/0.jpg)
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?