Hyundai i20 oficiálne aj neoficiálne

Medzi malé autá sa tlačí ďalší záujemca o kúsok koláča. Hyundai predznamenáva premiéru novej i20 prvými dvomi oficiálnymi obrázkami, objavilo sa aj pár špiónskych fotografií.
Vydané  Text: 

Segmentu B, kam sa nový hatchback zaradí, sa najviac darí na starom kontinente. Aby sa jeho tvary čo najviac priblížili vkusu tunajších zákazníkov, návrh je dielom firemného štúdia Design Center Europe sídliaceho v nemeckom Rüsselsheime. A hoci sa skica od definitívnej verzie môže ešte dosť líšiť, dá sa čakať, že karoséria, dodržiavajúca aktuálny štýl značky Fluidic Sculpture 2.0, bude pôsobiť podstatne atraktívnejšie než doteraz. Zásluhu na pútavejšom vzhľade novinky majú najmä dynamicky stvárnené proporcie s pomerne dlhou prednou kapotou a výraznými bokmi, no bez výstrelkov s celkovo čistými a hladkými líniami. Do rodiny Hyundai ju zreteľne radí šesťuholníková predná maska v novom preštylizovanom prevedení. Prichádzajúca druhá generácia sa nechystá uviesť žiadne prevratné technické riešenia, jej konštrukcia bude zodpovedať štandardu v tejto triede. Viacero komponentov si pritom prevezme od svojho predchodcu, čo platí najmä pre motory, samozrejme modernizované, zvlášť s ohľadom na aktuálne emisné predpisy. Modelom i20 si automobilka už tradične plní svoje športové ciele, dosluhujúcu generáciu dokonca nasadila do seriálu WRC. Či sa podobných úloh dočká i novinka zatiaľ nevedno. Už dnes sa ale hovorí, že bude prvým typom značky zušľachteným v novovytvorenej firemnej divízii onačenej písmenkom N, ktorá má v budúcnosti pripravovať najsilnejšie modely Hyundai. Výstavná premiéra novinky sa očakáva začiatkom jesene na autosalóne v Paríži, už v priebehu niekoľkých dní ale automobilka zverejní aj prvé oficiálne fotografie.
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?