Aktuality

Škoda Fabia III: O liter nižšia spotreba a ďalšie tajné informácie

Nová Fabia bude dlhá 3 992 mm, široká 1 732 mm a vysoká 1 467 mm. Našej redakcii to prezradil dobre informovaný zdroj, ktorý pozná presné špecifikácie budúcej generácie.

Tieto rozmery znamenajú výraznú zmenu proporcií. Dĺžka je menšia o zanedbateľných 8 mm, avšak karoséria sa o 31 mm zníži a hlavne o 90 mm ​​rozšíri! S tým by mala zmiznúť často kritizovaná disproporčnost Fabie II. Rázvor náprav sa navyše pretiahne o 5 mm na výsledných 2 470 mm.

Fabia III sa ďalej pochváli nečakane nízkou hmotnosťou. Základný model, teda atmosférický trojvalec 1,0 l MPI, bude vážiť iba 980 kg! Zníženie hmotnosti, spoločne s nasadením systému štart-stop s rekuperáciou brzdnej energie, použitie nových hliníkových motorov a nasadenie nových prevodoviek prispeje k zníženiu spotreby. Všetky verzie budú o liter úspornejšie ako porovnateľná špecifikácia odchádzajúcej generácie pri zachovaní, alebo dokonca zlepšení dynamiky.

Písali sme: Škoda Fabia III: Aké dostane motory?

Batožinový priestor pojme v danom segmente nevídaných 330 litrov (medzigeneračne +15 l), po sklopení zadných sedadiel sa zväčší na 1 150 l. Zaujímavosťou je, že týchto hodnôt Škoda nedosiahla na úkor náhradného kolesa - pod podlahou bude plnohodnotná rezerva.

Písali sme: Škoda Fabia III: Aké vychytávky prinesie?

Nová Fabia chce ale popri praktických vlastností lákať aj na individualizáciu a štýlový dizajn. Vnútri bude na výber z mnohých rôznych farebných kombinácií, skrátka nepríde ale ani exteriér: štyri rôzne farby strechy alebo až 17-palcové kolesá môžu z Fabie III urobiť vzhľadovo naozaj atraktívne auto. Navyše po vzore Rapidu Spaceback dostane "krátka" Fabia presklenú strechu cez celú dĺžku a šírku interiéru.

Ďalšie exkluzívne informácie o novej Fabii prinesieme už v najbližších dňoch

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie