Škoda Fabia III: O liter nižšia spotreba a ďalšie tajné informácie

Malo to zostať tajomstvom, ale nepodarilo sa. Dôveryhodný zdroj vyzradil technické údaje novej Škody Fabia!
Vydané  Text: 

Nová Fabia bude dlhá 3 992 mm, široká 1 732 mm a vysoká 1 467 mm. Našej redakcii to prezradil dobre informovaný zdroj, ktorý pozná presné špecifikácie budúcej generácie. Tieto rozmery znamenajú výraznú zmenu proporcií. Dĺžka je menšia o zanedbateľných 8 mm, avšak karoséria sa o 31 mm zníži a hlavne o 90 mm ​​rozšíri! S tým by mala zmiznúť často kritizovaná disproporčnost Fabie II. Rázvor náprav sa navyše pretiahne o 5 mm na výsledných 2 470 mm. Fabia III sa ďalej pochváli nečakane nízkou hmotnosťou. Základný model, teda atmosférický trojvalec 1,0 l MPI, bude vážiť iba 980 kg! Zníženie hmotnosti, spoločne s nasadením systému štart-stop s rekuperáciou brzdnej energie, použitie nových hliníkových motorov a nasadenie nových prevodoviek prispeje k zníženiu spotreby. Všetky verzie budú o liter úspornejšie ako porovnateľná špecifikácia odchádzajúcej generácie pri zachovaní, alebo dokonca zlepšení dynamiky. Písali sme: [Škoda Fabia III: Aké dostane motory?](http://www.autoviny.sk/novinky/7801-skoda-fabia-iii-ake-dostane-motory) Batožinový priestor pojme v danom segmente nevídaných 330 litrov (medzigeneračne +15 l), po sklopení zadných sedadiel sa zväčší na 1 150 l. Zaujímavosťou je, že týchto hodnôt Škoda nedosiahla na úkor náhradného kolesa – pod podlahou bude plnohodnotná rezerva. Písali sme: [Škoda Fabia III: Aké vychytávky prinesie?](http://www.autoviny.sk/novinky/7803-skoda-fabia-iii-ake-vychytavky-prinesie) Nová Fabia chce ale popri praktických vlastností lákať aj na individualizáciu a štýlový dizajn. Vnútri bude na výber z mnohých rôznych farebných kombinácií, skrátka nepríde ale ani exteriér: štyri rôzne farby strechy alebo až 17-palcové kolesá môžu z Fabie III urobiť vzhľadovo naozaj atraktívne auto. Navyše po vzore Rapidu Spaceback dostane „krátka“ Fabia presklenú strechu cez celú dĺžku a šírku interiéru. **Ďalšie exkluzívne informácie o novej Fabii prinesieme už v najbližších dňoch**
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.