Hybridný Citroën Hypnos

Citroën pripravil na parížsky autosalón víziu všetstranného automobilu pre nasledujúce roky s menom Hypnos.
Vydané  Text: 

Robustný crossover je dlhý 4,90 metra, široký 2,17 metra a vysoký 1,58 metra. Vzhľad dotvárajú 22-palcové disky kolies. Auto využíva hybridný pohonný reťazec HYmotion4, ktorý tvorí motor 2.0 HDi s výkonom 120 kW (163 k) poháňajúci predné kolesá, šestsupňová robotizovaná prevodovka EGS a elektromotor s výkonom 27 kW (37 k) poháňajúci zadné kolesá. Hypnos dokáže fungovať ako full-hybrid, teda zvláda pohyb aj čisto na elektriku. Ekológiu prevádzky zvyšuje štart-stop systém. Nechýba ani hydropneumatické pruženie s automatickou reguláciou svetlej výšky. Interiér je spracovaný veľmi zaujímavo. Hypnos má bočné dvere, ktoré sa otvárajú od seba. Cez kabínu sa tiahne dúhová vlnovkovitá línia. Použité sú technológie budúcnosti ako systém rozpoznávania tváre, ktorý vnútroný priestor prispôsobuje nálade vodiča, masážne sedadlá, ambientné podsvietenie a prístroje využívajúce spätnu projekciu. Sedadlá sú štyri, no poskytujú maximálne pohodlie.
Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.