Lotus projekt Eagle

Rast tradičnej anglickej značky Lotus by mal zabezpečiť projekt Eagle, v rámci ktorého spoznáme spolu až tri nové modely. Meno prvého vozidla bude zverejnené dnes počas British Motorshow v Londýne.
Vydané  Text: 

Automobil na obrázku zatiaľ poznáme len pod krycím menom Eagle. Strohé informácie prezrádzajú, že ako pohonná jednotka by mal slúžiť benzínový šesťvalec s objemom 3,5 litra, ktorý dosahuje výkon 206 kW (280 k). Pojde o ľahké vozidlo, ktoré sprostredkuje budúcim majiteľom zážitok z jazdy typický pre značku Lotus. Eagle je projekt výkonného riaditeľa, ktorý ešte v októbri 2006 zverejnil strategický biznis plán zameraný na rast anglickej značky. V rámci neho verejnosť spozná dokopy tri nové modely, ktoré by sa mali začať vyrábať na jeseň roka 2009. Plánuje sa s výrobou 2000 kusov ročne.
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.