Facelift pre BMW radu 3

Trojkový rad bavorskej automobilky sa dostal do polčasu svojej životnosti a tak nastala vhodná chvíľa na mierne oživenie. Ako je už tradíciou, dizajn sa zmenil len minimálne, veľké veci sa však diali pod kapotou.
Vydané  Text: 

Najväčšou novinkou je určite trojlitrový diesel, ktorý spĺňa emisnú normu Euro5. Agregát dosahuje výkon 180 kW (245 k) a krútiaci moment 520 Nm. Za príplatok je k nemu k dispozícii aj technológia BMW Blue Performance s katalyzátorom zachytávajúcim NOx, ktorá by mala spĺňať emisnú normu Euro 6. Verzie s pohonom všetkých kolies dostali novú verziu pohonu xDrive, novinkou je kombinácia 320xd, čiže prvý raz štvorvalec so systémom xDrive. Športové modely 335i Coupé a Cabrio dostali novú dvojspojkovú robotizovanú prevodovku. Pre najslabší diesel 318d je k dispozícii aj šesťstupňový automat. BMW tiež prepracovalo kontrolu stability DSC. Zmeny vonkajšieho dizajnu sú minimálne, najviditeľnejšie sú niektoré zvýraznené línie a nové svetlá. Interiér dostal nové materiály a farby, rozloženie ovládacích prvkov bolo ergonomicky optimalizované. Vďaka tomu pribudli nové odkladacie možnosti. Budúci majitelia sa môžu tešiť aj na upravený systém iDrive s prídavnými tlačidlami.
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.