F1: David Coulthard končí

Veterán okruhov F1 sa po sezóne 2008 rozhodol ukončiť kariéru pilota kráľovskej motoršportovej disciplíny.
Vydané  Text: 

Škótsky pilot David Coulthard sa narodil 27.3.1971 v meste Twynholm. Hoci patrí k bodovo najúspešnejším pilotom, majstrom sveta sa nestal ani raz. Svoju kariéru odštartoval v tíme Williams, kde nahradil v roku 1994 zosnulého Ayrtona Sennu. O rok neskôr si v Portgalsku zapísal prvé víťazstvo. V roku 1996 vytvorili s Mikkom Häkkinenom v McLarene jednu z najdlhšie fungujúcich tímových dvojíc. V roku 2005 ho ako pilota s množstvom skúsenosti angažoval novovzniknutý tím Red Bull, kde Coulthard pôsobí dodnes. Podľa kuloárnych informácii by mal Škót ostať pri tíme ako konzultant. Hovorí sa však aj o možnosti spolukomentovania priamych prenosov pre BBC a zabúdať nemožno ani na hotel Colombus v Monaku, ktorý mu patrí. Tím tiež oznámil, že Markovi Webberovi predĺžil zmluvu do konca roka 2009. Jeho tímovým kolegom by sa mal stať Sebastian Vettel. Text: Martin Ruisl
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?