Spoločnosť Porsche Inter Auto otvorila dva nové showroomy

V Bratislave na Zlatých pieskoch si našli svoje miesto moderné predajne značiek Audi a Porsche.
Vydané  Text: 

Reprezentačná predajňa značky Audi patrí svojou plochou k najväčším showroomom v Európe, niet divu, že sa familiárne nazýva „Terminál“. Projekt je postavený podľa novej koncepcie a dizajnu, naraz v ňom bude vystavených 14 vozidiel. Zaujímavosťou je šikmá stena, ktorej úlohou je pripomínať pretekársky okruh v Le Mans, kde Audi dosiahlo viacero víťazstiev. Ďalšou novinkou je sklenená plocha, ktorá oddeľuje predajné priestory od servisu. Vďaka nej môžu zákazníci priamo sledovať opravu svojho auta. V ponuke nebude chýbať rýchloservis, mobilservis či náhradné vozidlá. Pri kúpe nového automobilu budú môcť zákazníci využiť komplexné služby od financovania, poistenia či prihlásenia vozidla do evidencie, ako aj odvoz a dovoz podľa potreby. Nový showroom Porsche je postavený podľa medzinárodného konceptu, pričom ide o jedinú predajňu svojho druhu na Slovensku. Bude v ňom naraz vystavených sedem vozidiel značky a zákazníci tu okrem iného nájdu priestory modernej kaviarne. Text: Peter Michalec Foto: Ivan Kelement
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.