Modernizovaná Škoda Octavia príde už čoskoro. Automobilka na ňu začína lákať svojich zákazníkov

Nová Škoda Octavia príde už čoskoro. Prinesie miernu zmenu dizajnu a overené technológie.

Zmeny sa dočká aj prevedenie loga na kapote.
Škoda na novú Octaviu už oficiálne začína lákať.
Vydané Text: 

Na záver roka 2023 sme sa z úst šéfa automobilky Volkswagen, Thomasa Schäfera, dozvedeli, že príchod upraveného Volkswagenu Golf je už na spadnutie. Teraz, po pár týždňoch od ohlásenia pôvodnej správy, sa o slovo prihlásila aj česká Škoda. Tá totiž oficiálne začína s kampaňou na novú Octaviu. Nová Škoda Octavia sa dokonca už objavila na prvej oficiálnej fotografii.

Nová grafika svetiel bez kontroverzií

Auto je na nej samozrejme ešte pod pomyselnou zelenou plachtou. Avšak už teraz je zrejmé, že sa dočkáme menej radikálnej zmeny vzhľadu, ako to bolo v prípade tretej generácie Škoda Octavia. Vtedajšia modernizácia totiž prišla s pomerne kontroverzným rozdelením predných svetlometov na štyri segmenty, čo si v tej dobe vyslúžilo rozporuplné reakcie. Aktuálna fotografia, ktorú automobilka zverejnila na svojich sociálnych sieťach FacebookInstagramX (Twitter) však tiež spolieha na zmenu grafiky predných svetiel.

Tá spočíva v prepracovaní podpisu denného svietenia, ktoré je po novom vedené na hornej strane svetlometov. Zároveň došlo k zavedeniu pomyselného zubu zasahujúceho do vrchnej časti predného nárazníku. Z fotografie, ktorú automobilka zverejnila sa mnoho informácií nedozvedáme. Čo je však jasne viditeľné je, že nová Škoda Octavia dostane podsvietené predné logo. Podobný prvok pritom už pred časom priniesla štúdia Škoda Vision iV.

Inzercia

Inzercia

Overené technológie

Z hľadiska technológií zatiaľ nemáme bližšie informácie. Avšak dá sa očakávať, že ponuka motorizácií bude opäť spoliehať na osvedčenú klasiku v podobe benzínových a naftových motorov. Novinkou by mohol byť prepracovaný plug-in hybridný systém predstavený spolu s novým Volkswagen Passat a Tiguan.

Súčasná generácia Škoda Octavia prišla na trh už v roku 2019 a priniesla množstvo nových technológií. Príchod modernizácie 4. generácie českého bestselleru zároveň predpovedá koniec éry spaľovacích motorov pod kapotou tohto modelu. Či sa Octavia s klasickými motormi objaví aj v piatej generácii, je zatiaľ nejasné. Avšak ak zoberieme do úvahy tvrdenia zástupcov koncernu Volkswagen, že 9. generácia Golfu príde už len v elektrickej verzii, môžeme z toho usúdiť, že podobná osud čaká aj Octaviu.

Žihadlo, ktoré nebodá / Minitest Škoda Octavia RS 2.0 TSI s kalkuláciou financovania

Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.
ODPORÚČANÉ


Poradca pri kúpe

Stále príťažlivejšia ponuka / Jeep Avenger

  • Jeep Avenger prišiel minulý rok na európsky trh s čisto elektrickým pohonom. Odvtedy sa situácia posunula a dnes dostanete toto kompaktné SUV aj s čisto benzínovým a mild hybridným motorom a už aj spojenie spaľovacieho motora s automatickou prevodovkou.

     Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024