Aktuality

Nová Micra sa zmení na nepoznanie

Súčasná Micra bola nemoderná už v roku 2010, kedy prišla na trh. Dizajnom nezaujme, nie je praktická, pôsobí lacným dojmom a za 8 600 € dokáže konkurencia ponúknuť oveľa lepšie auto.

Nová Micra sa zmení na nepoznanie

Na autosalóne v Paríži hodlá Nissan konečne predstaviť novú generáciu, ktorá má vyraziť dych. Na rozdiel od tej súčasnej, nová Micra už nebude globálnym modelom a cieliť bude primárne na európskych zákazníkov. Konečne sa dočkáme mäkčených plastov v interiéri, modernejšej techniky či dokonca koženého čalúnenia.

Nová Micra sa zmení na nepoznanie

Dizajn by mal pripomínať minuloročný koncept Sway, z ktorého má nová generácia prevziať masku chladiča v tvare písmena V, ostro rezané nárazníky, výrazný prelis na boku karosérie, rýchlo sa znižujúci líniu strechy, piate dvere alebo zadné svetlá. Dynamiku dizajnu ešte podporí širšia, nižšia a dlhšia karoséria s väčším rázvorom.

Nová Micra sa zmení na nepoznanie

Základom bude modulárna platforma CMF-B, ktorej sa dočká aj pripravovaná druhá generácia crossoveru Juke. S ním bude Micra tiež zdieľať ponuku pohonných jednotiek. Dočkať by sme sa tak mali preplňovaného litrového trojvalca v rôznych výkonoch a naftového štvorvalca o objeme 1,5 litra. Nissan tiež uvažuje nad športovou aj hybridnou verziou. V ponuke nebudú chýbať bezpečnostné doplnky, od autonómneho brzdenia cez stráženie mŕtveho uhla až po čítanie dopravných značiek.

Nová Micra sa zmení na nepoznanie

Po premiére vo francúzskej metropole zamieri vozidlo do predaja začiatkom budúceho roka. Cena bude určite vyššia, základná výbava by však mala začínať pod 11 000 €.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie