Aktuality

Alpine chce s novým SUV konkurovať Jaguaru či Porsche

Automobilka Renault sa po dvadsiatich rokoch rozhodla obnoviť značku Alpine, ktorá sa v minulosti zameriavala na výrobu športových automobilov. Začiatkom tohto roka predstavila koncept malého športového automobilu, odkazujúci na legendárny model A110.

Renault si však dobre uvedomuje, že športové kupé nedokáže potiahnuť celú automobilku a potrebuje model, ktorý by dokázal nielen uživiť, ale aj zarobiť. Alpine k tomu hodlá využiť súčasný trend a pripravuje SUV, ktoré by dokázalo konkurovať aj hráčom ako Jaguar F-Pace či Porsche Macan. S týmto ambicióznym plánom má automobilke pomôcť aj firma Lotus. Tá by sa mala primárne postarať o jazdné vlastnosti a celkové odladenie.

Alpine chce s novým SUV konkurovať Jaguaru či Porsche

Jazdným vlastnostiam by mohla pomôcť aj nová modulárna platforma od partnerského Nissanu. Na rovnakej platforme má stáť aj nadchádzajúca generácia Nissanu 370Z, vďaka jej modularite však do nej bude možné integrovať aj pohon 4x4 či akumulátory k hybridnému pohonu.

Alpine chce s novým SUV konkurovať Jaguaru či Porsche
Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?