Aktuality

VW Cross Coupe GTE – hybridné SUV pre USA

Päťmiestne SUV-kupé prichádza s dĺžkou 4,84 m, šírkou 2,03 m a výškou 1,74 m. Pod kapotou, sa nachádza 3,6 litrový šesťvalcový zážihový motor s výkonom 206 kW (280 k) a s krútiacim momentom 350Nm. K dispozícií budú aj dva elektromotory. Jeden 40 kW / 220 Nm osadený na prednej náprave a 85 kW / 270 Nm na zadnej náprave. O napájanie elektromotorov sa stará Lítium-iónová batéria s kapacitou 14,1 kWh , ktorá bola osadená v stredovom tuneli.

VW Cross Coupe GTE – hybridné SUV pre USA

VW Cross Coupe GTE dokáže zrýchliť z nuly na 100km/h za 6 sekúnd a maximálnu rýchlosť by mal udržať na 209 km/h. V čistom elektro móde, keď pracuje iba jeden elektromotor na zadnej náprave, by mala batéria vydržať asi 32 km. Okrem toho môžu pracovať aj v hybridnom režime, ktorý využijete hlavne v meste. Prevodovka je šesťstupňová dvojspojková, spotreba je udávaná 3,36 l na 100km. Systémový výkon hybridného pohonu je 265 kW, čo je 360 koní.

VW Cross Coupe GTE – hybridné SUV pre USA

Pri návrhu VW Cross Coupe GTE dizajnéri nešetrili krivkami, ako je to zvykom pri amerických SUV. Dlhá kapota nesie mohutné lišty medzi ktoré boli osadné svetlomety s LED technológiou. Mohutný predný nárazník so silnými blatníkmi sa postarali o celkový masívny vzhľad. Medzi plastové okraje blatníkov by mali byť osadené 22-palcové kolesá z ľahkých zliatin s pneumatikami s rozmerom 285/40. Ploché dvere kufra a zapracované dve výfukové koncovky do zadného nárazníka vytvárajú čistú líniu zadnej časti automobilu.

VW Cross Coupe GTE – hybridné SUV pre USA

Ku charakteristike interiéru patria taktiež čisté línie, ale hlavne leštený hliník, ktorý bol zapracovaný do celého interiéru. Podľa dostupných obrázkov je možné usúdiť, že v tomto aute môžu byť použité multimediálne jednotky, ktoré boli prezentované pri Golfe R Touch. Centrálny ovládací prvok je dotyková obrazovka v hornej časti prístrojovej dosky, vrátane druhej dotykovej obrazovky pre ovládanie klimatizácie. Sériová verzia modelu Cross Blue sa bude vyrábať v závode Volkswagen v meste Chattanooga, Tennessee, USA a bude predstavená na budúci rok.

VW Cross Coupe GTE – hybridné SUV pre USA

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?