Suzuki Vitara: menšie rozmery, viac štýlu

Štvrtá generácia Suzuki Vitara prišla o prívlastok Grand – je totiž menšia. Technicky vychádza zo Suzuki S-Cross a bude konkurovať napríklad Škode Yeti.
Vydané  Text: 

Po deviatich rokoch prichádza úplne nové prevedenie Suzuki Vitara. Na dĺžku meria 4 175 mm, takže je o 12 cm kratšia ako súčasný model – päťdverová Grand Vitara dnes meria 4 300 mm (v prevedení bez náhradného kolesa na piatych dverách). Technika vychádza z modelu S-Cross, Vitara má však o 10 cm skrátený rázvor na 2 500 mm. So Suzuki S-Cross sa zhoduje ponuka motorov – dve tisícšestovky majú výkon 88 kW, benzínová dosahuje 156 Nm a má päťstupňovú prevodovku, dieselová s 320 Nm spolupracuje so šesťrýchlostnou. Štandardom je novž pohon predných kolies, za príplatok je elektronicky riadený systém Allgrip s možnosťou voľby pevného pomeru rozdelenia hnacích síl medzi predné a zadné kolesá. Svetlá výška je slušných 185 mm. Nová Vitara je prvým Suzuki, ktoré má LED svetlomety, radarové systémy – adaptívny tempomat a automatické núdzové brzdenie – a systém pokročilej konektivity pre smart telefóny. Predaj sa začne v polovici roka 2015, nová generácia sa bude vyrábať v Maďarsku spoločne s modelmi Swift a S-Cross. Ponuku bude tvoriť jediná karosárska verzia, päťdverová s 375l batožinovým priestorom. S nástupcom trojdverovej Grand Vitary ani s návratom verzie kabriolet sa nepočíta
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?