Škoda Fabia III Combi má kufor ako prvá Octavia

Len pár týždňov po odhalení novej Škody Fabia sa predstavuje nová generácia obľúbenej verzie kombi.
Vydané  Text: 

Škoda Fabia je najpredávanejším malým kombi – v dvoch generáciách sa od roku 2000 už predalo na 1,1 milióna kusov. Na úspechy predchodcov chce od januára 2015 nadviazať nová generácia, ktorá má svetovú premiéru na autosalóne v Paríži. Hlavný lákadlom je batožinový priestor: s objemom 530 litrov je o 25 l väčší ako predchodca. Pre porovnanie, konkurenčný Renault Clio Grandtour uvezie 443 l. Po sklopení zadných sedadiel vznikne ložná plocha dlhá 1,55 ma nad ňou priestor s objemom 1 395 litrov. Ponuka motorov kopíruje hatchback, vynechá však základný litrový trojvalec s výkonom 44 kW. Paletu šiestich agregátov teda tvorí trojvalec 1,0 l MPI / 55 kW, preplňovaný benzínový štvorvalec 1,2 l TSI (66 a 81 kW) a trojvalcový turbodiesel 1,4 l TDI (55, 66 a 77 kW). Základné prevedenie s najslabším benzínovým motorom váži len 1 004 kg. Novinkou je elektromechanický posilňovač riadenia ale aj celý rad komfortných prvkov výbavy na čele s bezkľúčovým odomykaním KESSY a rozhraním pre prácu s mobilným telefónom MirrorLink, ktoré nahrádza prítomnosť navigácie. Jazdné vlastnosti vylepší štandardne dodávané pribrzďovanie vnútorného kolesa v zákrute XDS+.
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.