Nový Ford S-Max: Základom 1,5 l EcoBoost a 4×4 pre diesel

Po ôsmich rokoch sa predstavuje vo svojej sériovej podobe nástupca úspešného veľkého rodinného vozidla Ford S-Max. Technicky ťaží z inovácií najnovšej generácie Mondea.
Vydané  Text: 

Nový S-Max nahrádza obľúbené športovo strihnuté MPV s rovnakým názvom. Zachováva si podobné dizajnové črty, pod karosériou ale ukrýva novú platformu CD4, ktorá je tiež základom nového Mondea a veľkého SUV Edge. Do predaja sa druhá generácia S-Maxu dostane v lete budúceho roka. Základnou motorizáciou je benzínový štvorvalec 1,5 l EcoBoost / 118 kW, moderný motor, ktorý nahrádza rovnako výkonnú tisícšesťstovku z predchádzajúcej generácie. Zatiaľ sa u neho počíta len s manuálom, zatiaľ čo druhý benzínový motor – 2,0 l EcoBoost / 176 kW – má mať výhradne automatickú prevodovku. Zaujímavejšia je však paleta dieselov, ktorá stavia na troch verziách novej generácie 2,0 l TDCi. Základné prevedenie s 88 kW nahrádza doteraz používanú tisícšesťstovku, nad ňou sú varianty 110 a 132 kW. Tie na želanie ponúknu dvojspojkovú prevodovku a hlavne absolútnu novinku: pohon všetkých kolies! Novinkami z oblasti pokročilých systémov je multimediálne rozhranie Ford SYNC 2 s 8palcovým dotykovým displejom, LED svetlomety a adaptívne riadenie.
Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.