Nástupca Land Roveru Freelander oficiálne

Land Rover odhalil nový model Discovery Sport. Prvý člen novej rodiny Discovery, ponúka 5 + 2 sedadiel na ploche nie väčšej ako existujúce 5-miestne prémiové SUV.
Vydané  Text: 

Do prémiovej kabíny môžu byť pre všetky tri rady sedadiel integrované až štyri 12V zásuvky a šesť USB portov, ktoré umožňujú naraz nabíjať viac elektronických zariadení. Vo výbave nájdeme napríklad aj head-up displej a 8-palcovú dotykovú obrazovku informačno-zábavného systému. Úplne nová viacprvková zadná náprava poskytuje nielen jazdnú dynamiku a komfort, ale tiež poskytuje dostatok priestoru za druhým radom sedadiel. Nájazdový uhol 21°, výjazdový 31° a prejazdový 21° umožňujú spolu s schopnosťou brodenia do výšky hladiny 600 mm vynikajúce jazdné vlastnosti v teréne. Pri spustení predaja Discovery Sport budú v ponuke štvorvalcové preplňované a vznetové motory. Zliatinový benzínový motor SI4 s objemom 2,0 l aj 2,2-litrový turbodiesel majú funkciu stop-štart, priame vysokotlakové vstrekovanie, vnútorné komponenty s nízkym trením a inteligentné rekuperačné dobíjanie pre vynikajúci výkon a hospodárnosť. Neskôr v roku 2015 príde vysoko účinný turbodiesel ED4 s emisiami CO2 len 119 g/km. Na výber sú 9-stupňová automatická aj 6-rýchlostná manuálna prevodovka, spolu s voľbou medzi pohonom dvoch alebo všetkých štyroch kolies. Auto sa dostane do predaja na začiatku roka 2015.
Pokračujte na ďalší príspevok »SERVIS

Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

 • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

   Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?
 • ROZHOVOR

  Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.