Zabudnite na EČV na želanie. Takto budú vyzerať predné masky áut novej generácie s projekčnými svetlami a displejmi

Osvetlenie prednej časti vozidla využije svoj potenciál vo väčšej miere ako doteraz. Bude napríklad komunikovať s okolím a svojím spôsobom nahradí aj EČV vydávané na želanie.
Vydané  Text: 
Kto bude chcieť mať vpredu na vozidle kreatívne označenie, názov či správu, nebude ju musieť lepiť na kapotu ani si platiť za vlastný tvar EČV. Osvetlenie prednej časti automobilov novej generácie, ktoré bolo odhalené na tohtoročnom technologickom veľtrhu CES v Las Vegas, umožní zobrazovanie grafík a nadpisov priamo na prednej maske vozidla. Technológia s názvom Superintegrator je spoločným projektom firiem **LG Electronics Vehicle component Solutions** a **ZKW**, ktorá výrobný závod v Krušovciach. Ide o **inteligentný systém LED osvetlenia a displeja**, ktorý vytvára úplne novú prednú časť vozidla. Samotný názov je odvodený od kombinácie rôznych technológií. Napríklad technológia svetlovodov, ktorá využíva denné svetlo, polohové svetlo a smerové svetlo, pochádza od spoločnosti LG, pričom kompletnú technológiu osvetlenia, vrátane komunikačného displeja vyvinula spoločnosť ZKW.
**Osvetlľovací panel Superintegrator** umožňuje, aby vozidlo pozdravilo svojho vodiča na displeji („Dobrý deň, pán Berger“), keď sa vodič priblíži k vozidlu. V prípade elektromobilov sa na displeji môže zobrazovať aj **stav batérie a stavové hlásenia**. V prípade taxíkov by systém mohol **vítať cestujúceho menom a svetelným kobercom**, vďaka čomu by ľahšie našiel objednané vozidlo. Vďaka softvérovému ovládaniu možno časť displeja použiť aj na prispôsobiteľné denné svetlo, aby mal vodič počas jazdy vlastný vzhľad osvetlenia. V budúcnosti sa táto prevratná koncepcia bude používať na rozšírenú inscenáciu osvetlenia, ale aj na **komunikáciu s ostatnými účastníkmi cestnej premávky**, čo je obzvlášť zaujímavé pri automatizovaných vozidlách. Pomocou ďalších snímačov by sa mohli funkcie Superintegratora ďalej rozšíriť. Ostatní účastníci cestnej premávky by napríklad mohli byť **informovaní o tom, že vozidlo je práve v automatickom režime**, alebo by sa mohli zobrazovať hlásenia ako „Videl som ťa“, čím by sa zvýšila bezpečnosť, uvádza výrobca vo svojej tlačovej správe.
Pokračujte na ďalší príspevok »