Aktuality

VIDEO: Splnený sen 75-ročného motoristu, ktorý na Nissane GT-R prekonal rýchlosť 350 km/h

Toto je Barry, legitímny motorista, ktorý v rámci svojej každodennej rutiny jazdí na skromnej Honde Civic. Súdiac podľa jeho uvoľneného vystupovania by ste nikdy netipovali, že jeho druhé auto je plnokrvný Nissan GT-R. Zdá sa, že Barry má rád rýchlosť. Zaujímať sa o ňu začal už v mladosti, keď náhodou videl – a počul – prechádzať okolo Porsche 911. Zjavne to v ňom prebudilo vnútornú túžbu po rýchlosti, ktorá ani po viac ako 50 rokoch od stretnutia s Porsche nevyprchala.

Rýchlosti prispôsobil aj jeho Nissan GT-R, ktorý má pod kapotou viac než 1 200 konských síl. Vo videu sme sa síce nedočkali úplného prehľadu všetkých vylepšení, ale motor Nissanu je podľa všetkého kompletne prerobený, a to od kľukového hriadeľa až po turbodúchadlá.

Splnený sen 75-ročného motoristu, ktorý na Nissane GT-R prekonal rýchlosť 350 km/h

„Myslím, že keď zostarnem, budem musieť trochu spomaliť,“ povedal Barry na začiatku videa. „Ale nie som si istý, kedy to bude."

Na splnenie jeho sna však potreboval nielen auto, ale aj priestor. Pokúsiť sa o dosiahnutie rýchlosti 350 km/h mu v bežnej premávke nikto neodporúčal, obzvlášť v pokročilom veku. Barry preto zamieril na medzinárodné letisko Upington v Južnej Afrike, ktorého dráha sa môže pochváliť mimoriadne dlhou asfaltovou dráhou. Ideálne miesto na vypustenie všetkých 1 200 koní, čo poviete? Zvyšok netreba zásadne komentovať, pozrite si priložené video na začiatku príspevku!

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie