Aktuality

VIDEO: Pozostalí ruských vojakov majú nárok na novú Ladu! Pozrite si rodinu, ktorá sa „teší“ z vládneho daru po smrti syna

Lada pre pozostalých

VIDEO Z REPORTÁŽE NÁJDETE NA KONCI ČLÁNKU

Ruská televízia propaguje štedré štátne odškodné, na ktoré majú nárok rodiny vojakov zabitých na Ukrajine. Takto sa snažia zvýšiť počet brancov z chudobnejších regiónov. V najnovšej reportáži ukázali hrdých rodičov vojaka, ktorý padol na Ukrajine len tri dni po invázii. Tí si za peniaze od štátu kúpili novú Ladu Grantu.

Podľa tamojších zdrojov ponúka Kremeľ za každého mŕtveho vojaka až 120 000 eur. Skutočná výška kompenzácie sa však môže líšiť.

Jednorazový príspevok pre rodinu zosnulého miestni nazývajú aj ako „peniaze na rakvu.“

Pozostalá rodina Alexeja Malova (31) žije v malej dedinke Vyazovka takmer 900 kilometrov od Moskvy. „Bojoval proti fašizmu ako jeho starí a prastarí rodičia,“ zaznelo v reportáži štátom ovládanej televízie Rossiya 1. Otec zabitého vojaka na kameru tiež poznamenal, že „Alexej túžil po bielom aute. Presne takom, ako sme kúpili. Bude slúžiť ako pamiatka na nášho syna.“ Podľa reportáže ich prvý výlet s novou Ladou smeroval na cintorín.

Lada pre pozostalých 2
Rodičia zosnulého vojaka sa vybrali na cintorín v aute, ktoré si zaobstarali po získaní kompenzácie.

Rodičia majú ešte druhého syna, Alexandra, ktorý taktiež bojoval na Ukrajine, no po Alexejovej smrti ho poslali domov. Alexander teraz tvrdí, že sa chce vrátiť do prvej línie: „Urobím všetko, čo mi vlasť nariadi.“

Pozrite si reportáž, ktorá robí zo smrti rodinného príslušníka dobrý obchod.

VIDEO:

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie