Aktuality

VIDEO: Priamy zásah blesku upiekol Toyotu Prius. K nehybnému autu sa navyše blížilo tornádo

Asi každý mal možnosť vidieť aspoň jednu časť Lovcov tornád na Discovery. Je to relácia, v ktorej tak trochu (občas aj bleskom) trafení jedinci riskujú svoj život len kvôli tomu, aby zachytili tie najlepšie zábery tornáda v Spojených štátoch. Popri tom skúmajú ich vznik, priebeh, silu a deštrukciu, ktorú po sebe zanechávajú.

V televíznej relácii sme okrem tornád mohli vidieť aj špeciálne prispôsobené vozidlá so špičkovou technikou a pancierom chrániacim posádku pred lietajúcimi troskami. Existujú však aj lovci, ktorí sa pri naháňaní nebezpečných tornád spoliehajú na úplne bežné autá ako je napríklad Toyota Prius.

V úplne štandardnej Toyote mal YouTuber namontované kamery a....to je asi tak všetko. Laxný prístup k vlastnej bezpečnosti ho mohol v rámci poslednej výpravy stáť život. Pri naháňaní tornáda dostala Toyota priamy zásah blesku. Ten udrel do strechy, pričom úplne odpiekol anténu a odstavil všetky systémy v aute. V tejto chvíli bolo auto prakticky nepoužiteľné a v okolí naplno zúrilo tornádo.

Namiesto toho, aby sa Youtuber snažil dostať s kolegami do bezpečia, vystúpil z auta a začal natáčať škody spôsobené bleskom. V šoku si YouTuber zrejme neuvedomoval, že kedykoľvek ho môžu trafiť lietajúce predmety alebo ďalší blesk. Jediné, čo ho v danej chvíli zaujímalo, bola technika a snímanie tornáda.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Vybrané články

  1. 1

    TEST Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC: Dobrý, lepší, najlepší – ktorý z nich je elektrický Mercedes?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie