Aktuality

Kia oficiálne ukončila výrobu 4. generácie modelu Sportage. Vyrobilo sa jej rekordné množstvo

Test Kia Sportage 1.6 T-GDI 4WD GT Line (foto: PANER pre auto motor a šport 2019)

Krátko po zverejnení cien piatej generácie enormne obľúbeného SUV Kia Sportage nastali v továrni v Tepličke nad Váhom zmeny. Tie boli zamerané na odstavenie výroby staršej verzie, ktorá s nami bola už od roku 2015. Štvrtá generácia na Slovensku vyrábaného auta pritom odchádzala vo veľkom štýle.

Viac ako milión kusov

Prvý januárový týždeň bol zároveň posledným týždňom produkcie dosluhujúcej generácie modelu Sportage. Celkovo sa na Slovensku vyrobilo až 1 161 841 kusov tohto SUV. Stal sa tak jednoznačne najúspešnejším modelom tamojšej továrne.

Počas šiestich rokov produkcie najviac kusov smerovalo do Veľkej Británie, Ruska, Španielska a Talianska. Posledná vyrobená Kia Sportage 4. generácie zo dňa 5.1.2022 podľa zástupcov automobilky poputuje zákazníkovi do Veľkej Británie.

Kia Sportage Black Edition
Kia Sportage Black Edition

Viacero edícií so silným dizajnom

Ěšsť rokov výroby tohto úspešného modleu prinieslo viacero zaujímavých edícií. Tá posledná, s označením Black Edition ukázala, že ani starší model nemusí za svojou konkurenciou zaostávať. Sportage štvrtej generácie je stále veľmi vyhľadávané auto. Je to najmä kvôli priaznivému pomeru cena/užitočná hodnota. Okrem toho však toto SUV patrí stále k pomerne lákavým autám aj po stránke dizajnu.

Pripomeňme si, že na Slovensku sa vyrába Kia Sportage od svojej druhej generácie od roku 2007. Do roku 2010 bolo v tejto továrni vyrobených až 100 tisíc modelov Sportage druhej generácie. Následne na trh prišla tretia generácia, ktorej zišlo z výrobných liniek na Slovensku takmer 800 tisíc kusov. Najnovšia generácia tohto SUV má teda pred sebou pomerne náročnú úlohu a my jej už teraz držíme palce.

Prečítajte si aj:


Pozrite sa, ako funguje Kia Sportage na diaľkové ovládanie | Video

ERIK STRÍŽ


Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie