Aktuality

Nový Renault Megane E-TECH Electric má slovenské ceny, zrejme presvedčí aj váhajúcich

Keď sme v roku 2018 testovali predchádzajúcu verziu elektromobilu Renault Zoe, elektromobily sa už popularizovali, avšak nemohli konkurovať autám so spaľovacím motorom kvôli vysokej cene. Testovaný Renault Zoe spred troch rokov dosahoval cenu 33 255 eur a verzia po facelifte z roku 2020 (test otvoríte tu) už 37 700 eur. To sú poriadne sumy za elektrické vozidlo rozmerov, ktoré ho predurčujú do rúk jednotlivca alebo menej náročného páru.

Vyššia cena je výsledkom súhry viacerých faktorov, azda tým najpodstatnejším je hodnota akumulátora, ktorého celková cena môže presahovať aj 10-tisíc eur. Tento rok sme informovali o tom, že za výmenu batérie v niektorých elektromobiloch majiteľ môže zaplatiť až 20-tisíc eur.

Vývoj elektromobilov však ide vpred, trakčných akumulátorov takisto, a tak dnes uvedené podstatne väčšie vozidlo rovnakého výrobcu môže byť relatívne výhodnejšie, Je to aj prípad Renaultu Megane E-TECH Electric, ktorý prekvapuje svojou štartovacou cenou na úrovni 34 000 eur.

Cena 34 000 eur je stanovená za verziu equilibre s kapacitou batérie 40kW a dojazdom 300 km.

Elektrický Megane je dostupný aj s kapacitou batérie 60 kWh a dojazdom vyše 450 km. Cena vo verzii equilibre začína od 38 800 eur, vo verzii techno od 41 800 eur a vo verzii iconic od 44 800 eur.

Objednávky na nový Renault Megane E-TECH Electric budú u nás otvorené od februára 2022.

Slovenský importér značky Renault zatiaľ neupresňuje, čo presne budú jednotlivé stupne výbavy obsahovať a model zatiaľ nemá zverejnený cenník.

Z nášho rozhovoru s Fabricom Izzillom, riaditeľom vývoja programu Renault Megane E-Tech Electric, vyplynulo, že Renault zapracoval na jazdných vlastnostiach. Má byť pre vodiča potešením kvôli presnému riadeniu a nízkemu ťažisku. Izzillo dokonca tvrdí, že podľa Renaultu je nový Megane E-TECH Electric hatchback a nie crossover.

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Vybrané články

  1. 1

    TEST Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC: Dobrý, lepší, najlepší – ktorý z nich je elektrický Mercedes?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie