Aktuality

Kia premenovala svoj systém na Connect a pripomína funkcie jej aplikácie pre smartfóny. Oplatí sa používať.

Kia premenovala svoj telematický systém na Kia Connect, predtým známy ako UVO CONNECT (na fotografii v Kia Stonic 2021)
Kia premenovala svoj telematický systém na Kia Connect, predtým známy ako UVO CONNECT (na fotografii vpravo hore v Kia Stonic 2021)

V automobiloch značky Kia sa v menu nachádza položka s názvom UVO. Ide o balíček služieb, ktoré k svojej činnosti potrebujú internetové pripojenie a prinášajú tak motoristovi výhody, napríklad v podobe lepšej navigácie. Tento balík služieb UVO Connect sa teraz premenoval na KIA CONNECT, o čom automobilka informovala formou tlačovej správy.

Kia premenovala svoj telematický systém na Kia Connect, predtým známy ako UVO CONNECT (na fotografii v Kia Stonic 2021)
Kia premenovala svoj telematický systém na Kia Connect, predtým známy ako UVO CONNECT (na fotografii v Kia Stonic 2021)

Tento týždeň sme z redakčného testu vrátili crossover KIA STONIC GT-Line 2021 s funkciami UVO, ktoré zahŕňali predpoveď počasia, samodiagnostiku vozidla a navigačný systém využíval na efektívnejšenie plánovanie trasy online údaje o doprave.

V iných automobiloch však táto platforma ponúka viac, upresňuje výrobca:

Balík palubných technológií systému Kia Connect je dostupný prostredníctvom centrálnej dotykovej obrazovky vo vozidle. Zahŕňa službu „online navigácie“, ktorá využíva reálne a historické dopravné informácie dostupné prostredníctvom cloudu na presnejšie predvídanie hustoty dopravy. Zákazník tak získa dôveryhodný a presný obraz o čase jazdy a odhadovanom čase príchodu.

Okrem toho majú používatelia prístup k radu služieb Kia Connect Live Services, ktoré využívajú široké spektrum špičkových poskytovateľov dát, vďaka čomu zákazníci získajú ešte presnejšie informácie. Služby Kia Connect Live Services sa teda neobmedzujú iba na jedného poskytovateľa dát, ale kombinujú dáta od celého radu špecializovaných poskytovateľov informácií o doprave, dostupnosti a cenách parkovania, polohe čerpacích staníc i nabíjacích staníc pre elektromobily a príslušných cenách, ako aj predpovedí počasia, online vyhľadávania zaujímavých miest a informácií o rýchlostných kamerách (údaje o polohe rýchlostných kamier závisia od konkrétnej krajiny).

Kia premenovala svoj telematický systém na Kia Connect
Kia premenovala svoj telematický systém na Kia Connect

Pomocou aplikácie Kia Connect majú používatelia na diaľku prostredníctvom svojho smartfónu prístup k informáciám o vozidle, napríklad údajom o jednotlivých jazdách a štatistikám, polohe vozidla či stavu uzamknutia vozidla. Majitelia elektrických vozidiel si môžu cez aplikáciu nastaviť úroveň klimatizácie, zobraziť stav nabíjania vozidla, naplánovať program inteligentného nabíjania či skontrolovať dojazd vozidla na základe zostávajúcej úrovne nabitia. Okrem toho môžu používatelia priamo na smartfóne skontrolovať a zmeniť nastavenia svojho vozidla vrátane predvolieb navigácie, rádia a pripojenia Bluetooth. Po zapnutí zapaľovania zákazníkov automaticky privítajú ich preferované nastavenia, čo šetrí čas a spríjemňuje každú jazdu.

Aplikácia Kia Connect navyše používateľom poskytuje prístup k funkciám „navigácie na posledný kilometer“ a „režimu parkovacej služby“. „Navigácia na posledný kilometer“ dovedie zákazníka po zaparkovaní vozidla do konečného cieľa za pomoci aplikácie Mapy Google alebo navádzania formou rozšírenej reality na smartfóne. Následne môžu zákazníci aplikáciu využiť na navigovanie z aktuálnej polohy na miesto, kde zaparkovali vozidlo. Viac vnútorného pokoja prináša zákazníkom „režim parkovacej služby“, ktorý im umožňuje na diaľku sledovať svoje vozidlo, keď na ňom jazdí niekto iný.

Kia Connect sa bude v nadchádzajúcich mesiacoch plošne zavádzať v rámci celej ponuky európskych modelov Kia. Aplikáciu Kia Connect si budete môcť prevziať z obchodov Google Play a Apple App Store.

(2) Mercedes-Benz EQS: Platforma EVA, akumulátor, pohon, energetický a termomanažment
Erik Stríž je motoristický novinár, editor magazínu Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie