Aktuality

Eko aktivisti protestujú už aj proti elektromobilom: chcú narušiť autosalón v Mníchove

Autosalón
Zdroj: autozeitung.de

Klimatickí aktivisti plánujú narušiť autosalón IAA v Mníchove.

Zdá sa, že na medzinárodnom autosalóne to bude tento rok pestré. Podľa správy denníka Automotive News Europe klimatickí aktivisti opäť plánujú narušiť autosalón.

Napriek úsiliu IAA rozšíriť zameranie podujatia sú aktivisti tento rok ešte zúrivejší. V minulých rokoch bojovali najmä proti veľkým autám so spaľovacími motormi, tento rok do portfólia demonštrácie pribrali aj elektromobily.

Protestná skupina s názvom „Piesok v prevodovkách“ vyhlásila, že elektromobily nie sú riešením ani zo sociálneho, ani z ekologického hľadiska. Tvrdia. že vďaka obrovskej produkcií veľkých áut nekontrolovane smerujeme ku klimatickej katastrofe.

Minulý rok musel organizátor presunúť autosalón z Frankfurtu, mesta, kde sa konal autosalón posledných takmer 70 rokov. IAA sa bude konať v Mníchove 7. až 12. septembra 2021.

Podľa Automotive News Europe sú to tí istí demonštranti, ktorí v roku 2019 zablokovali hlavný vchod autosalónu, čo vo Frankfurte spôsobilo veľký rozruch. Demonštrujúcich bolo približne 15-tisíc a protest vyústil až do uzavretia časti diaľnice

Autosalón
Zdroj: htr.ch

Okrem eko-aktivistov sú tu aj ďalšie problémy

Organizátori tento rok čelia viacerým problémom, vrátane prebiehajúcej pandémie. Autosalón museli obmedziť aj z dôvodu veľkých výrobcov automobilov, ktorí sa nezúčastnia, konkrétne Toyota, Opel, Peugeot a Fiat.Zoznam potvrdených vystavovateľov je aj napriek tomu  vcelku slušný, chýbať nebude Audi, BMW, Cupra, Dacia, Ford, Hyundai, Mercedes-Benz, Mini, Nio, Polestar, Porsche, Renault, SAIC, Smart, Stellantis, Volkswagen, Wey alebo Xpeng.

Počas tohto ročníku automobily už nebudú jedinou témou. Vyčlenil sa priestor pre novú koncepciu mobility a udržateľnosti, zdieľanú dopravu a ďalšie moderné riešenia hromadnej dopravy. Tento rok je autosalón prezývaný aj ako prehliadka mobility a jednodňová vstupenka vychádza na 20 eur.

My sa už teraz tešíme a o priebehu autosalónu vás budeme informovať.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Moto Guzzi V7 Stone 850 v auto motor a šport č. 8/2022 na strane 82
MOTO

Nefalšovaný zážitok / Test Moto Guzzi V7 Stone 850

Začiatok leta vyhnal teploty do šialených výšok. Preto keď sa nám v redakcii objavila žlto-čierna Moto Guzzi V7 Stone, hľadali sme spôsob, ako naplno využiť jej potenciál na schladenie sa. Keďže vieme, že Záhorie ponúka veľa zážitkov spojených s vodou, dlho sme neváhali.