Aktuality

Tento spôsob sedenia v aute vás môže stáť život! Hrozivá fotografia z nemocnice ukazuje následky po nehode

Nohy na palubnej doske

Každé leto sme svedkami tohto extrémne nebezpečného zlozvyku. Dlhé hodiny strávené v jedinej polohe dávajú ľuďom v aute zabrať, a preto si spolucestujúci častokrát snažia nájsť inú, pohodlnejšiu polohu. Úplne bežne dochádza k vykladaniu chodidiel priamo na palubnú dosku auta. Len málokto z nich pravdepodobne tuší, že na rovnakom mieste sa nachádza airbag, ktorý pri nehode vystrelí z palubnej dosky rýchlosťou až 300 km/h! Táto sila vám chodidlá z palubnej dosky odhodí priamo do hlavy. Pri malých nehodách môžete obstáť s viacerými zlomeninami dolných končatín, pri vyšších rýchlostiach sú následky zväčša tragické.

Nohy na palubnej doske 2
Zdroj: Twitter

Nájsť príklady pritom nie je vôbec zložité a dostatočne odstrašujúco pôsobí tiež röntgenový snímok z nemocnice, v ktorej ošetrili pacientku po autonehode. Tá mala údajne vyložené chodidlá na palubnej doske. Ako to dopadlo? Nuž, presvedčte sa sami! Priložená fotografia nepotrebuje zásadný komentár. Zlomeniny kostí blízko panvy spôsobili spolujazdkyni trvalú invaliditu a je veľmi nepravdepodobné, že sa niekedy po fyzickej stránke dostane späť do pôvodnej kondície.

Za vyložené nohy na palubnej doske pritom nie je možné v súčasnosti ani pokutovať, pretože zákon neupravuje presnú polohu sedenia spolujazdcov v aute. Legislatíva ráta len s riadne zapnutým bezpečnostným pásom, ktorý však v tomto prípade nemá ochranný účinok.

VIDEO

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Vybrané články

  1. 1

    TEST Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC: Dobrý, lepší, najlepší – ktorý z nich je elektrický Mercedes?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie