Aktuality

Nečakaný konkurent pre Daciu? Škoda Fabia Combi zostáva v ponuke ako verzia Tour za super cenu

Na Slovensko prichádza nový model Škoda Fabia Tour vo verzii kombi, ktorý bude tvoriť dostupnú alternatívu k novej, už štvrtej generácii obľúbeného hatchbacku. Slovíčko „nový“ však nie je v tomto prípade úplne na mieste, keďže pôjde prakticky len o pokračovanie predaja súčasnej výbehovej generácie. Fabia kombi tak bude naďalej k dispozícii s prívlastkom Tour, pričom v ponuke nájdeme dve výbavové stupne Active alebo Ambition s možnosťou dovybaviť obľúbený model porciou komfortu a elektronických asistentov v podobe paketu Elegance.

Fabia Tour bude dostupná s motorom 1.0 TSI 70 kW (95 k) od 13 430 eur s DPH. Na želanie je tiež k dispozícii so sedemstupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou DSG.

V základnej výbave je možné nájsť po novom okrem LED denného svietenia, elektrického ovládania predných okien, manuálnej klimatizácie, štvorice reproduktorov, rádia SWING s 6,5“ displejom a USB konektorom aj vkladané tkané koberce vpredu i vzadu a Maxi DOT plnegrafický displej palubného počítača.

20210518

Vo výbave Ambition, ktorá začína na 13 930 eurách, zákazníci nájdu v základe tiež Bluetooth, ovládanie telefónu na displeji rádia či napríklad multifunkčný volant. Paket Elegance pridáva za 1 360 eur navyše funkcie ako napríklad vyhrievané predné sedadlá a dýzy ostrekovačov, tempomat, FRONT ASSIST, LED zadné svetlomety 16“ disky ALORE svetelný a dažďový senzor či napríklad bezkľúčové štartovanie. Na výber sú však aj ďalšie zaujímavé možnosti. K dispozícii je paket Simply Clever, ktorý do výbavy pridáva sieťový program, odkladaciu schránku v batožinovom priestore, obojstranný koberec, odpadkový kôš či dvojité dno batožinového priestoru. Komfort Paket dokáže do výbavy pridať nový dvojramenný multifunkčný volant, lepšie audio v podobe ŠKODA Surround, zadné parkovacie senzory či kameru.

Klima Paket zvýši komfort cestujúcich vďaka automatickej klimatizácii Climatronic, EASY LIGHT Assistom či elektrickým ovládaním okien vzadu. No a pre tých, ktorí si potrpia na dizajn, je dostupný Black Paket, ktorý pridáva do výbavy LED zadné svetlá, 16“ čierne disky VIGO, čiernu masku chladiča, čierne spätné zrkadlá či 3-ramenný multifunkčný športový volant.

CENNÍK

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie