Aktuality

Nový 7-miestny Volkswagen Tiguan Allspace

Keď na jeseň minulého roka značka Volkswagen prišla s faceliftom svojho najpredávanejšieho SUV Tiguan, automaticky sme počítali, že veľmi skoro sa modernizácie dočká aj verzia Allspace. Napokon to trvalo niekoľko mesiacov, no čakanie sa skončilo.

Nový Volskwagen Tiguan Allspace je nová verzia 7-miestneho SUV stredných rozmerov, ktorá má v porovnaní s východiskovým modelom dlhší rázvor a teda väčší vnútorný priestor. V batožinovom priestore sú dve vyklápateľné sedadlá navyše určené skôr pre deti a tínedžerov, v krajnom prípade sa sem ale zmesia aj dvaja dospelí primeranej telesnej konštitúcie.

Už keď som v roku 2018 testoval Tiguan Allspace, konštatoval som, že platforma MQB je asi to najlepšie, čo mohol Volkswagen vyvinúť. Umožnila vznik Tiguanu v 7-miestnom vyhotovení Allspace, ktorý je nepochybne tým najpraktickejším v celej svojej vtedajšej histórii. Odvtedy prešli tri roky a naďalej sa domnievam, že práve Tiguan v tomto vyhotovení je tým najpraktickejším SUV svojej kategórie.

Volkswagen Tiguan v predĺženej verzii sa od toho tradičného líši už na prvý pohľad. Celková dĺžka dosahuje 4 723 mm, predĺžený rázvor (+110 mm) sa už pomaly doťahuje na Touareg, avšak predpokladane s podstatne nižšou cenou. Stredné SUV tak opäť dospelo, vyspelo a stalo sa reálnou alternatívou k veľkým SUV.

Volkswagen Tiguan Allspace (facelift 2021)

Batožinový priestor disponuje kapacitou 700 litrov v päťmiestnej konfigurácii, v sedemmiestnej je to menej ako 300 litrov. Keď sa sklopia sedadlá v druhom aj treťom rade, sprístupní sa nákladný priestor s kapacitou 1 755 litrov. Pre porovnanie, verzia s predĺženým rázvorom bez dodatočných dvoch sedadiel ponúka až 1 920 litrov.

Mimoriadne praktické je sklopenie vonkajších sedadiel jediným pohybom, aby ste vytvorili priestor pre dlhé predmety. Okrem toho stačí urobiť jemný pohyb nohou pod zadným nárazníkom a dvere batožinového priestoru s elektrickým ovládaním sa samy otvoria pomocou voliteľnej funkcie "Easy Open & Close", pripomína Volkswagen vo svojich oficiálnych materiáloch.

Volkswagen Tiguan Allspace (facelift 2021)

Cena a dostupnosť

Nový Volkswagen Tiguan Allspace facelift v súčasnosti nemá zverejnené ceny a termíny uvedenia na trh. Očakávame, že sa tak stane počas tohto roka.

Aktuálne sa Tiguan Allspace dopredáva vo forme skladových zásob za ceny od 33-tisíc eur vyššie.

Prečítajte si aj:


Test Volkswagen Tiguan Allspace 2.0 TDI: Prekonáva sám seba

ERIK STRÍŽ


Podrobný test VW Tiguan 2.0 TDI 4Motion DSG7 za 46 560 eur

ERIK STRÍŽ


Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Vybrané články

  1. 1

    TEST Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC: Dobrý, lepší, najlepší – ktorý z nich je elektrický Mercedes?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie