Aktuality

Renault končí s R.S., ale nie so športovými autami: Nový názov dáva zmysel a poteší všetkých auto-moto fanúšikov

Značka Renault informovala o tom, že jej divízia športových modelov R.S. prechádza historickými zmenami. Renault Sport (R.S.) síce končí ako názov, ale nie ako koncepcia - nové športové modely značky Renault sa odteraz budú volať Alpine (Alpine Cars), čo je značka dobre známa všetkým.

Zmena v názve sa stáva platnou od 1. mája 2021 a jedná sa o jednu zo súčastí strednodobého plánu Renaulution.

„Divízia Renault Sport Cars a Renault Sport Racing sa spojili do jedného subjektu pod značku Alpine. Alpine prináša vierohodnosť autentickej značky, schopnosti špecializovanej výroby, technické majstrovstvo a mediálny záujem spojený s pretekmi Formula 1. Tieto komponenty prinesú značke Alpine ešte vyššiu trhovú hodnotu práve v spojení so športovými vozidlami,“ uvádza slovenské zastúpenie značky Renault vo svojom vyhlásení.

Renault Megane R.S. a Alpine A110
Renault Megane R.S. a Alpine A110

O značke Alpine

Spoločnosť Alpine, ktorú v roku 1955 založil Jean Rédélé, sa v priebehu rokov presadila svojimi športovými vozidlami vo francúzskom štýle. V roku 2017 značka predstavila nový a historicky dôležitý model A110, športové auto verné nadčasovým zásadám spoločnosti Alpine v oblasti kompaktnosti, ľahkosti, agility a radosti z jazdy.

V roku 2021 je vytvorená Alpine Business Unit, ktorá sa stáva sa značkou venovanou inovatívnym automobilom skupiny Renault a ktorá ťaží z dedičstva a know-how svojho historického závodu v Dieppe, ako aj z technických znalostí tímov Alpine Racing a Alpine Cars.

Prečítajte si aj:


Najkrajšie auto minulého roka? Renault so svojím znovuzrodeným špeciálom Alpine A110

Tlačový servis


Vidíte dobre, toto je nový Renault 5. Značka sa vracia k starému dizajnu, ale v modernej úprave

ERIK STRÍŽ


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie