Aktuality

Škoda končí v Bielorusku. Dôvod? Tomu neuveríte!

Česká automobilka, ktorá je dlhodobým partnerom majstrovstiev sveta v ľadovo hokeji, sa pred časom odhodlala k politickému kroku. V predstihu zverejnila rozhodnutie, že ak sa bude podujatie konať v Bielorusku, nebude jeho sponzorom. A to sa vedeniu Bieloruska zjavne nepáčilo. Ako prvý dostal stopku na tamojšom trhu veľmi populárny model Rapid. Oficiálnym dôvodom zákazu predaja boli údajné problémy s autonómnym brzdením, reflektormi pre denné svietenie a niektorými ďalšími „nedostatkami“.

Smiešne? Nuž keď zoberieme do úvahy, že sa auto vyrába v Rusku, tak celkom určite!

Tento krok sa samozrejme prejavil na odbyte značky, ktorý medziročne klesol o nepríjemných 58 percent. Ak by ste si mysleli, že takéto rozhodnutie bude bieloruským politikom stačiť, ste na omyle. Aktuálne totiž vydali nariadenie, ktoré s okamžitou platnosťou zakazuje dovoz a predaj všetkých modelov značky Škoda na tamojšom trhu. A to už je vážne krok, ktorý má jednoznačne politický podtext. Tento krok je navyše v širšom kontexte doslova smiešny. Škoda totiž nie je štátna automobilka, ale patrí do koncernu Volkswagen. Bude preto zaujímavé sledovať, ako vedenie koncernu Volkswagen na tento šokujúci krok zareaguje.

Zostáva nám veriť, že táto politická póza nebude mať dlhé trvanie a Škoda sa do Bieloruska bude môcť vrátiť. Tento prípad je pre nás skôr narodených nepríjemnou pripomienkou na obdobie našej mladosti keď sa o tom, čo sa bude v našich obchodoch predávať, rozhodovalo v zasadačkách štátostrany.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie