Aktuality

SEAT čoskoro zmení Ibizu aj Aronu, dizajn z väčších modelov ale nedostanú

Španielska automobilka SEAT oznámila, že pripravuje modernizáciu svojich populárnych modelov Ibiza a Arona.

Facelift kompaktného hatchbacku a malého SUV tak prídu relatívne krátky čas po tom, čo sa značke podarilo zaujať pozornosť širokého publika modernizovaným stredne veľkým SUV Ateca a rozmernejším hatchbackom a kombi Leon. Avšak zatiaľ čo Leon a Ateca si osvojili kľúčové dizajnové prvky z veľkého SUV Tarraco, kompakty Ibiza a Arona budú predsa len odlišné.

Nasvedčuje tomu zverejnená vizualizácia, ktorá zachytáva predné partie modernizovanej Arony a zadnú časť Ibizy. Pre lepšiu viditeľnosť detailov sme vizualizáciu rozdelili a zosvetlili.

Z tejto vizualizácie síce tak veľa nevidíme, ale môžeme s určitosťou prezradiť, že crossover Arona dostane upravenú prednú masku. Drobné estetické úpravy nachádzame aj na maske chladiča, ale podstatná zmena nastáva až v umiestnení hmlových svetlometov - tie sú po novom umiestnené netradične vysoko, tesne pod stretávacími svetlometmi, ktorých súčasťou sú aj príznačné LED pásy denného svietenia.

Spodné partie prednej časti sú potom vyhradené pre členitý nárazník a širokú masku chladiča.

Ibiza FR ponúka iba záber časti zadných partií, kde môžeme vidieť nový štýl písma s názvom modelu „Ibiza“ (namiesto doteraz používaného tlačeného fontu sa už používa jeho písaná podoba) a tiež nové logo FR.

SEAT prakticky nič viac neprezrádza, pripomína však nasledovné: „Ako sa svet stáva čoraz viac digitalizovaným, aj SEAT Ibiza a Arona sa tomuto trendu prispôsobili rozšírením digitálnej konektivity. Modernizovaná technológia umožňuje rozšírenú funkčnosť a intuitívnejšie ovládanie, pričom dizajnové modifikácie umocňujú mladistvého ducha malých modelov SEAT a zvyšujú celkovú úroveň kvality interiéru kabíny.“

Digitálna svetová premiéra modernizovaných modelov SEAT Ibiza a SEAT Arona sa uskutoční 15. apríla o desiatej hodine a my budeme pritom.

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie