Aktuality

Prvý raz za volantom Cupra Formentor (video)

Na športové SUV CUPRA Formentor sú kladené veľmi vysoké očakávania, pretože o ňom vieme už viac ako rok a pol, ale až teraz sa dozvedáme o jeho formálnom príchode na trh.

Automobil využívajúci základu, techniku a dizajnové princípy značky SEAT sa predviedol na videu, v ktorom ho šoféroval Dr. Werner Tietz, člen predstavenstva SEAT pre výskum a vývoj. On vedie aj celý vývojový tím CUPRA spoločne s Martou Almuni, technickou riaditeľkou CUPRA, počas vývoja boli využité aj zručnosti vodičov Jordiho Genéa a Mattiasa Ekströma.

Prvá jazda zachytená na videu je síce plná strihov, ktoré by sme radi vymenili na jeden solídny nestrihaný záber z jazdy, no sme zmierení s tým, že sa jedná o marketingovú záležitosť.

Tietz po jazde zdôraznil svoje potešenie z celkového dojmu z vozidla a jeho jazdných vlastností. Automobil má sprostredkovať dokonalý kontakt s vozovkou vďaka ideálne naladenému podvozku, na výber je až päť jazdných režimov, ktoré okrem motora a prevodovky ovplyvňujú aj adaptívny podvozok a progresívne riadenie. Jazdné režimy sa pritom vyberajú tlačidlom umiestneným na volante, rovnako na volante sa štartuje motor.

Dr. Werner Tietz na videu odprezentoval konfiguráciu s názvom CUPRA Formentor VZ 2.0 TSI 310PS DSG 4Drive: jedná sa o verziu s benzínovým dvojlitrovým štvorvalcovým motorom koncernu Volkswagen s max. výkonom 228 kW (310 koní) s automatickou dvojspojkovou prevodovkou DSG a pohonom všetkých štyroch kolies.

Okrem tejto špičkovej konfigurácie budú v predaji aj ďalšie verzie, ktoré budú o cenovo o niečo dostupnejšie:

  • Formentor 2.0 TDI 150PS (110kW),
  • Formentor 1.5 TSI 150PS (110kW)manuál/DSG,
  • Formentor 2.0 TSI 190PS (140kW) DSG 4Drive,
  • plug-in hybrid Formentor e-Hybrid 1.4 TSI 204PS (150kW) DSG,
  • Formentor VZ 2.0 TSI 245PS (180kW) DSG s pohonom predných kolies,
  • Formentor VZ e-Hybrid 1.4 TSI 245PS (180kW) DSG s pohonom predných kolies.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie