Aktuality

Najpredávanejšie elektrické auto na svete je Tesla Model 3, Európa má ale vlastné bestsellery (interaktívna mapa)

Aj napriek celkovému poklesu predaja áut v dôsledku pandémie COVID-19, ktorá zasiahla celý svet, sa elektromobilite darí a ide neustále vpred. Spoločnosť Uswitch analyzovala dáta predajnosti áut, aby zistila, ktoré elektrické vozidlá sú populárne v rôznych krajinách sveta.

Dominantnú pozíciu na trhu si drží Tesla, ktorá je najpredávanejšou značkou elektromobilov v 21 zo 60 analyzovaných krajinách. Najpredávanejším modelom je celosvetovo Tesla Model 3, ktorý sa stal najpredávanejším v 19 krajinách. Tesla je najpredávanejšou značkou elektromobilov v USA, Kanade, Mexiku, Číne, Austrálii, Švédsku, Fínsku, Veľkej Británii a ďalších. Spojené štáty sú tak lídrom v celosvetovom automobilovom priemysle.

Prečítajte si aj:


Tesla Model 3 je údajne šesť rokov pred konkurenciou, tvrdia Japonci

Redakcia (s)


Najvyšší výkon má pri 11-tisíc otáčkach. Test Renault Zoe Intens R135 Z.E. 50

ERIK STRÍŽ


Na druhom mieste sa s väčším odstupom umiestnil Nissan, ktorého elektrický model LEAF bol najpredávanejším v 9 krajinách, napríklad v Poľsku, Maďarsku, Estónsku a Írsku. Treťou najpredávanejšou značkou elektromobilov je Renault, ktorý dominuje na 7 trhoch sveta, z čoho 6 trhov ovládol model ZOE. Ten si obľúbili napríklad obyvatelia Španielska, Francúzska a Talianska.

Automobilka BAIC s modelom E-C Series bola najpredávanejšou v šiestich krajinách a model Volkswagen e-Golf v troch krajinách. Celkovo sa však Volkswagen so svojimi elektromobilmi presadil v piatich krajinách. Nasledujú značky Audi, BMW a Škoda, z ktorých každá dominovala na dvoch trhoch.

Na Slovensku sa stal najpredávanejším elektromobilom rovnako ako v Česku model CityGo od Škody. Rusko ovládol model I-Pace od Jaguaru.

Prečítajte si aj:


Test elektromobilu Volkswagen e-Golf: Žiadne experimenty - výborný výsledok!

ERIK STRÍŽ


Test Škoda CITIGOe iV: Týždeň s naozaj prvým elektromobilom od Škody

ERIK STRÍŽ


Najpredávanejšie elektromobily v jednotlivých krajinách (po kliknutí sa otvorí interaktívna mapa):

Prečítajte si aj:


Nissan oslavuje, predal už stovky tisíc elektrických Leafov

ERIK STRÍŽ


Ako vyzerá život s elektrickým Jaguarom I-Pace? Prečítajte si test impozantného elektromobilu.

Peter Orosz


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie