Aktuality

Softvér zabíja ďalšiu elektromobilku. Polestar to má nahnuté!

Polestar 2
Zdroj: CarUp.se

Dlho očakávaný elektromobil Polestar 2 sa na vybraných trhoch začal predávať iba pred pár mesiacmi a už čelí vážnym problémom. Dôvodom je štrajkujúci softvér. Informácie zo Švédska hovoria o tom, že na nefunkčný softvér už „zomrelo“ viac ako tridsať automobilov. Hoci technici firmy pracujú naplno, ani po niekoľkých mesiacoch nemajú jasno v tom, čo je spúšťačom problému.

A to teda nie je práve lichotivé vysvedčenie pre firmu, ktorá sa sebavedomo pasovala za vážneho konkurenta pre Teslu!

Časť zákazníkov firmu informovala o tom, že systém na obrazovku najprv vypísal hlásenie o zaregistrovanej chybe a následne sa vozidlo zastavilo. Iní klienti ale žiadne chybové hlásenie nezaznamenali. A aby toho nebolo málo, v niektorých prípadoch sa to stalo hneď počas prvej jazdy, v iných zasa až po dlhšej dobe. Predstavitelia firmy teda predpokladajú, že problémov bude viac. Zostáva nám veriť, že si firma z týmto tajomným problémom poradí čo najskôr.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Karavan Etrusco A 7300 DB: Lyžovačka ide aj inak! (foto: Juraj Hrivnák)
Testy

Karavan Etrusco A 7300 DB: Lyžovačka ide aj inak!

Ponuka na požičanie karavanu sa u nás hneď spojila s otázkou, kam vyraziť. Na vínnu cestu? Za pamiatkami? Rozuzlenie však prišlo rýchlo. Čo tak za lyžovačkou? Veď situácia s hotelmi je veľmi neistá a karavan, ktorý poskytuje kompletné ubytovanie aj s varením, môže byť vhodným riešením!