Aktuality

Volkswagen ID.6 prichytený pri záverečných testoch

VW ID.6

Automobilka posúva zdieľanie platformy MEB do veľmi perspektívneho a zákaznícky silného segmentu. Praktické rodinné auto, ktoré bude pre viac ako päť cestujúcich je už doslova na spadnutie. O tom, že auto vstupuje do záverečnej fázy testov naznačuje aj skutočnosť, že si s jeho maskovaním vo Volkswagene príliš veľa práce nedali. Pri bočnom pohľade je zrejmé, že je karoséria v porovnaní s modelom ID.4 natiahnutá. Znamená to, že auto dostane tretí rad sedadiel? Dodajme, že modely s výklopnými sedadlami v treťom rade sú medzi zákazníkmi veľmi populárne.

VW ID.6

Zásah do čierneho?

Novinka vychádza zo štúdie I.D. Roomzz, ktorú Volkswagen svetu ukázal v roku 2019 na autosalóne v Šanghaji. Podobne ako v prípade už predstavených súrodencov, je sériová verzia ID.6 citeľne civilnejšia či už v prípade dizajnu, alebo koncepcie dverí. To dôležité však zostalo zachované. Obrovský priestor pre cestujúcich. Príchod elektromobilu s usporiadaním 5+2 otvorí cestu k elektromobilite veľkej skupine zákazníkov. Pri sklopených sedadlách v treťom rade poskytne batožinový priestor, ktorý bude veľkým lákadlom nielen pre viacdetné rodiny, ale aj pre ľudí, ktorí vyznávajú aktívny životný štýl.

VW ID.6

Už čoskoro?

Podľa posledných informácií Volkswagen novinku predstaví čoskoro a na trh by sa mala dostať už na budúci rok. Otázne zatiaľ je, pre aké trhy bude určený. Predstavenie by totiž malo prebehnúť v Číne a tam by malo auto aj vyrábať. Veľký potenciál však toto auto má aj v Európe a za veľkou mlákou. Je teda veľmi pravdepodobné, že sa bude vyrábať aj v iných fabrikách.

VW ID.6

Tak ako? Páči sa vám pripravovaná novinka z dielne Volkswagenu?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie