Aktuality

Hľadáte auto do 15 000 eur? Pozrite si slovenské ceny nového Renaultu Megane!

Renault Megane je svojim spôsobom kultový model. V priebehu 25 rokov bolo vo svete predaných 7 miliónov kusov modelu Megane, ktoré reprezentovali jeho štyri generácie. Napriek veľkému úspechu sa už niekoľko mesiacov hovorí o tom, že súčasná generácia bude posledná. Môžu za to medziročne klesajúce predaje, ale aj finančné problémy a súčasná kríza spôsobená koronavírusom. Pokiaľ ste teda nad Meganom uvažovali, teraz je najvyšší čas na jeho kúpu.

Modernizovaný Renault Megane totiž prichádza s mnohými štylistickými zmenami, ponúka inovovaný rad motorov, vrátane technológie E-TECH Plug-In Hybrid. Automobil je vybavený optimalizovanými bezpečnostnými systémami, vrátane Full LED svetlometov, ktoré sú k dispozícií už od základnej výbavy.

Megane 2020

V kabíne sa automobilka vydala cestou moderných displejov, ktoré dávajú možnosť prispôsobenia dizajnu zobrazovaných informácií. Prístrojový panel preto tvorí displej s uhlopriečkou 10,2-palca, informácie multimediálneho systému Renault Easy Link posádke sprostredkuje displej s uhlopriečkou 9,3 palca. V rámci modernizácie Mégane dostal bohatú zostavu asistenčných systémov, ktoré vodičovi pomôžu počas jazdy v kolóne aj na diaľnici. Autonómna jazda je teraz k dispozícii pri rýchlosti 0 až 160 km/h.

Už pri uvedení na trh je k dispozícii aj akciový cenník, vďaka ktorému začína karosárska verzia hatchback tesne pod hranicou 15 000 eur, za elegantné kombi zaplatíte presne o 1 000 eur viac. Už v základe sa môžete tešiť na tempomat, elektrické ovládanie okien a spätných zrkadiel či Full LED svetlomety. Ideálny kompromis však predstavuje stupeň ZEN disponujúci lepším multimediálnym systémom či dvojzónovou automatickou klimatizáciou.

Fanúšikovia dizajnu majú potom na výber medzi luxusne pôsobiacou verziou Intens a športovo ladeným R.S. Line. Kompletný cenník a zoznam výbavy si môžete pozrieť pod článkom.

HATCHBACK

GRANDTOUR

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie