Aktuality

VW predviedol nové Arteony: fastback aj shooting brake budú hybridné

Volkswagen zverejnil fotografie a stručné informácie o novom modelovom rade Arteon.

Očakáva sa, že zvýšenú pozornosť verejnosti zaujme nové karosárske vyhotovenie Shooting Brake, ktoré zväčšuje batožinový priestor elegantného športového vozidla o dva litre v porovnaní s fastbackom na celkových 565 litrov. Po sklopení zadných sedadiel sa objem nákladného priestoru zväčší na 1 632 litrov, zatiaľ čo pri fastbacku na 1 557 litrov. Oba karosárske varianty sú schopné previezť predmety dlhé 2 090 mm.

Priaznivcov elektrifikácie pohonov osobných automobilov poteší, že nový Arteon bude v oboch karosárskych variantoch v predaji aj vo verzii eHYBRID, ktorá má podľa slov automobilky zabezpečiť denný dojazd úplne bez lokálnych emisií. Podľa slov Volkswagenu sa jedná o vôbec prvý plug-in hybrid vo svojom segmente. 

Výrobca na svojich stránkach uvádza, že sa jedná o prototypy blízke sériovej produkcii („The vehicle is a near-series prototype“). Shooting Brake aj fastback stoja na rovnakej modulárnej platforme MQB. Jednou z jej devíz je skvelý priestor na nohy vzadu, až 1 016 mm.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.