Aktuality

Škoda Octavia SCOUT tretej generácie je tu! Najsilnejšia nafta v histórii a prvýkrát aj pohon predných kolies!

Príbeh úspechu verzie kombi s robustnými plastovými obkladmi karosérie, zväčšenou svetlou výškou, pohonom všetkých kolies a imidžom offroad sa začal písať v roku 2007. A hoci samotná Octavia sa dnes predáva vo svojej štvrtej generácii, pre modelový variant SCOUT sa jedná o tretiu generáciu. Okrem výrazne vylepšeného vzhľadu a novej palubnej techniky prvýkrát na želanie ponúkne aj s pohonom predných kolies.

Nová Škoda Octavia SCOUT 2020 bude v predaji s naftovým motorom TDI aj s benzínovým TSI. Konfigurácia 2.0 TDI s výkonom 147 kW (200 k) a pohonu všetkých kolies teraz umožňuje ťahať brzdený príves s hmotnosťou až 2 000 kg.

SCOUT je predĺžený o 16 milimetrov na 4 703 milimetrov a rozšírená o 15 milimetrov na 1 829 milimetrov, najväčší základný objem batožinového priestoru v triede tak vzrástol o ďalších 30 litrov na fantastických 640 litrov.

Automobil v základe stojí na 18-palcových diskoch, k dispozícii budú aj 19-palcové.

Efektívne motory TDI a TSI a po prvý raz aj pohon predných kolies

Pod kapotou modelu OCTAVIA SCOUT má premiéru nový motor 2.0 TDI EVO, ktorý je s výkonom 147 kW (200 k) a maximálnym krútiacim momentom 400 Nm najsilnejším naftovým motorom v doterajšej histórii modelového radu. Okrem toho ŠKODA svoje lifestylové kombi ponúka nielen s pohonom všetkých kolies, ale po prvý raz aj s pohonom predných kolies.

Vtedy je na výber naftový motor 2.0 TDI s výkonom 85 kW (115 k) a benzínový 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k), obidva s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou, alebo verzia motora 1.5 TSI e-TEC s technológiou mild hybrid

a 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Obidva špičkové motory, benzínový 2.0 TSI s výkonom 140 kW (190 k) a naftový 2.0 TDI s výkonom 147 kW (200 k), ako aj motor 2.0 TDI s výkonom 110 kW (150 k), sa vždy kombinujú s pohonom všetkých kolies a 7-stupňovou prevodovkou DSG.

Svetová premiéra nového modelu OCTAVIA SCOUT, ďalšie technické podrobnosti, ako aj informácie o ďalších novinkách v modelovom rade OCTAVIA budú nasledovať začiatkom júla.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Testy

TEST: Kia Sorento je rodinné auto roka, ukážeme vám prečo

V Spojených štátoch sa Kia pochválila tým, že jej model Sorento v sedemmiestnej verzii získal ocenenie Najlepšie rodinné auto roka 2021. Súhlasíme s tým, že si Kia titul zaslúži a pozreli sme sa do takejto sedemmiestnej verzie, aby sme vám ukázali praktickú stránku tohto priestranného SUV.