Aktuality

Nový Hyundai i30 sa už vyrába. Vieme, kedy príde na Slovensko.

Nová i30-ka bude aj naďalej dostupná v karosárskych verziách hatchback, fastback a kombi. Fanúšikov športovo ladenej verzie N-Line poteší, že po prvý raz bude dostupná nielen pre i30 hatchback a fastback, ale aj pre obľúbené kombi, ktoré na Slovenskú tvorí viac ako polovicu všetkých predaných áut modelového radu i30.

Hyundai i30 2020
Hyundai i30 2020

„Model i30 dlhodobo patrí k najobľúbenejším vozidlám v Európe. Je vyrábaný v Európe pre európskeho zákazníka – od dizajnu, cez vývoj, až po samotnú výrobu. Najnovší model i30 prináša množstvo vylepšení a stane sa tak ešte atraktívnejším pre zákazníkov, ktorí hľadajú štýlové, bezpečné a spoľahlivé auto nižšej strednej triedy,“ hovorí Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident Hyundai Motor Europe pre marketing a produkt.

Dizajn a výbava

Na prvý pohľad je zrejmé prepracovanie predného aj zadného nárazníka, predných a zadných LED svetlometov s integrovanými dennými svetlami v tvare „V“. Podľa očakávania pribudnú nové 16 a 17-palcové zliatinové disky kolies a paleta farieb sa rozšíri o novú metalickú Silky Bronze a perleťovú Sunset Red. V kabíne sa zmeny dotkli výduchov ventilácie, vo vyššej výbave bude k dispozícii digitálny prístrojový štít s uhlopriečkou 7 palcov a tiež 10,25-palcový centrálny displej s navigáciou. K dispozícii je tiež 5 farieb čalúnenia sedadiel a možnosť výberu poťahov, ktoré môžu byť látkové, kombinácia látky a kože alebo kožené.

Hyundai i30 2020
Hyundai i30 2020

Pod kapotou

Ako sme už uviedli v úvode, najväčšie zmeny sa týkajú palety ponúkaných motorizácií. Pribudol 4-valcový atmosférický motor 1,5 DPi s výkonom 81 kW (110 k). A úplnou novinkou je aj 48 voltový mild hybrid. Fanúšikov nafty poteší, že bude na výber nielen s benzínovým turbomotorom 1,5 T-GDi (118 kW/160 k), ale aj s naftovým štvorvalcom 1,6 CRDi (100 kW/136 k). K dispozícii je 6 manuálna a 7-stupňová dvojspojková automatická prevodovka. Zaujímavosťou je 6-stupňová inteligentná manuálna prevodovka iMT, ktorá odpojí motor od prevodu pri pustení nohy z plynu, umožní vozidlu vstúpiť do dvoch možných úrovní „plachtenia“ a prispeje tak k väčšej úspore paliva.

Hyundai i30 2020

Kedy na Slovensku?

Ak čakáte, že na konci článku nájdete cenník, sklameme vás. Výroba už síce naplno beží, na trhu sa však auto objaví v priebehu leta. Importér značky Hyundai preto oznámil, že cenník novej i30-ky pre koncových zákazníkov zverejní v priebehu mesiaca jún.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie