Autoviny.sk

Sygic vydal navigáciu s integrovanými platbami za nabíjanie

Sygic pre EV

Režim je špeciálne určený pre elektrické autá a umožňuje vodičom naplánovať si trasu tak, aby po ceste mali kompatibilné nabíjacie body, zaplatiť bez nutnosti inštalovať akúkoľvek inú aplikáciu a zároveň im poskytuje informáciu o dostupnosti jednotlivých staníc.

Vodičom umožňuje vybrať si model svojho elektrického alebo hybridného auta z rozsiahlej databázy s prednastavenou kapacitou batérie, priemernou spotrebou a typom konektoru. Jednotlivé parametre zároveň môžu upraviť podľa veku vozidla alebo osobnej skúsenosti.

Sygic pre EV

„Cieľom bolo vytvoriť riešenie, ktoré vodičovi umožní bezproblémové a jednoduché nabíjanie. Iba si aktivuje EV Mode a my za neho urobíme všetko plánovanie,“ uviedol Petr Füzék, šéf oddelenia elektromobility v Sygicu.

V budúcnosti plánuje Sygic pridať do svojej navigácie ešte viac funkcií určených špeciálne pre elektrické autá a vytvoriť tak univerzálneho asistenta. Ten vďaka analýze jazdného štýlu vodiča, vyhodnoteniu poveternostných podmienok, dopravy a iných dôležitých faktorov im umožní poznať presný dojazd pri plánovaní dlhších trás. Koncom tohto roka navyše spoločnosť oznámi ďalšiu dôležitú funkciu pre elektrické autá, ktorá vzíde zo spolupráce s renomovanými výrobcami áut a s využitím vyspelých algoritmov pre plánovanie trasy pomôže vyrovnať sa s takzvanou „úzkosťou z dojazdu“ alebo range anxiety, ktorý je jedným z najväčších dôvodov pomalého prechodu na elektrické autá.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie