Aktuality

Vlastníte Kiu? Automobilka vám predĺžila záruku o až dva mesiace kvôli výpadku počas karantény!

Kia cee'd stará, hrad, bratislava

Koronavírus sa dotkol azda všetkých oblastí života. Čo to znamená pre automobilistov? Slovenských importérov sme sa pýtali, aké následky má aktuálna situácia na predaj a servis automobilov. Na dôležité otázky odpovedá Mária Spišiaková, PR Manager Kia Motors Sales Slovensko

Ako momentálne funguje predaj? Dokážete predávať aj online? Aký je záujem zákazníkov?

Zákazníci, ktorí plánujú kúpu vozidla, môžu namiesto návštevy showroomu využiť sekciu Modely na webe www.kia.sk alebo si vozidlo vedia nakonfigurovať cez Konfigurátor pohodlne z bezpečia domova. Následne môžu kontaktovať predajcov Kia, ktorí pracujú a sú im plne k dispozícii. S radosťou vypracujú cenovú ponuku alebo zodpovedia otázky či už telefonicky alebo elektronicky. Potom, ako sa zákazník rozhodne pre vozidlo, ktoré spĺňa jeho potreby, mu bude vozidlo odovzdané bezpečne bez nutnosti návštevy showroomu. Vplyvom pandémie sme napriek presunu predaja do online prostredia zaznamenali pokles ponúk takmer o 75 percent.

Môžu sa zákazníci dostať k objednaným autám, ktoré im mali prísť v tomto období?

Áno, napriek zavretým showroomom sú vozidlá odovzdávané zákazníkom bezpečne bez nutnosti návštevy showroomu, takže sa k svojim objednaným vozidlám dostanú úplne bez problémov.

V akom rozsahu poskytujete servis? Ako ste pripravení na sezónne prezúvanie?

V špeciálnom režime fungujú takmer všetky autorizované servisy Kia, ktoré zabezpečujú a kontrolujú kľúčové komponenty nevyhnutné pre výkon vozidla a bezpečnosť zákazníkov. Zoznam servisných prevádzok, spolu s informáciami o otváracích hodinách a kontaktnými osobami priebežne aktualizujeme a zverejňujeme na našej web stránke. Sezónne prezúvanie už prebieha, všetko záleží od kapacít daného servisu a tak ako vždy aj teraz je nevyhnuté si termín rezervovať telefonicky vopred a navštíviť servis s hygienickým rúškom.

Akým spôsobom poskytujete záručné opravy?

Záručne opravy prebiehajú štandardne, nakoľko servisy sú otvorené, hoci v obmedzenom režime. Je však nevyhnutné dodržiavanie prísnych bezpečnostných nariadení: je nutné objednať sa vopred a navštíviť servis s rúškom a gumenými rukavicami. V prípade, že je zákazník v karanténe alebo nechce ohroziť seba a ani svojich najbližších návštevou servisu, máme program Kia Promise alebo Prisľúb Kia. Program garantuje predĺženie záruky do 30. júna 2020 všetkým majiteľom vozidiel, ktorým sa pôvodná záruka končí medzi 1. februárom a 30. aprílom 2020.

Môžu sa ľudia dostať k autám, ktoré majú v servise na dlhšiu opravu?

Aktuálne máme všetky servisy otvorené, takže ak zákazník odovzdal svoje vozidlo do servisu pred obmedzeniami, vozidlo už medzičasom opravili, nebude najmenší problém si ho vyzdvihnúť, opäť však za prísnych bezpečnostných opatrení.

Dostanú sa ľudia k svojim objednaným/servisovaným autám, aj keď by sa predajca stal insolventným?

Situácia s COVID-19 je zložitá a ovplyvnila fungovanie mnohých podnikateľských subjektov, ale naša sieť predajcov a autorizovaných servisov je zdravá, všetky servisy sú otvorené a predaj prebieha online formou.

Plánujete po opätovnom otvorení predajní prilákať zákazníkov akciovými cenami/zľavami? Ak áno, na aké modely?

Značka Kia sa vo všeobecnosti snaží prilákať zákazníkov skvelým pomerom ceny a výbavy. Naše ponuky sú dlhodobo atraktívne a veríme, že zaujmú našich klientov aj v budúcnosti.

VIDEOTESTY AMŠ

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!
Martin Šebesta, profilová fotografia
Okolo áut a motoriek sa pohybujem odmalička, aj keď sme nikdy v rodine nemali Škodu 105/120. Za jeden z najväčších výkonov považujem generálku Žiguláka, ktorou sme s kamarátmi zložili praktickú maturitu na dopravnej priemyslovke. Na autách ma zaujímajú technické riešenia a inovácie, preto mi je ľúto, že v ostatnej dobe sa dozvedáme viac o konektivite a o mobilnom internete v autách než o novinkách v motoroch, nápravách a prevodovkách. Podľa mňa by auto malo mať charakter a aspoň trochu komunikovať s vodičom. Na autonómne jazdenie sa zatiaľ pozerám skepticky, aj keď časom môže byť riešením najmä v mestách. Baví ma cestovanie, komunikácia s ľuďmi a rozširovanie obzorov.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie