Aktuality

Dôležité správy o COVID-19 pre motoristov: prevencia, bezpečnosť, predaj a výroba áut | Prinášajú Autoviny.sk

Téme koronavírusu sme sa v posledných týždňoch venovali v primeranej miere. Nemyslíme si, že by sme mali celý náš obsah rezervovať pre práve túto tému, hoci je čitateľsky veľmi atraktívna. Či chceme alebo nechceme, situácia sa priamo dotýka aj automobilového priemyslu a teda aj nás.

Veď automobilky u nás dočasne zastavujú výrobu, prichádzajú v dôsledku koronavírusu o miliardy, predajcovia museli prakticky z jedného dňa na druhý prejsť revolúciou v spôsobe predaja nových a skladových áut, ceny palív významne klesli a dôsledky koronavírusu výrazne zasahujú aj do života našej redakcie. Všetci sme začali pracovať z domu, naša redakcia je prevažne prázdna a aktuálny vývoj situácie zatiaľ ukazuje tým smerom, že niektorí naši kolegovia z iných motoristických médií budú musieť „zatvoriť krám“. Médiá skrátka strácajú zdroj svojich príjmov, inzerciu. Teda téme koronavírusu sa, bohužiaľ, nevyhneme ani na našich stránkach.

K situácii sme sa však postavili zodpovedne a už od začiatku epidémie, neskôr pandémie, sme pre čitateľov pripravovali obsah, ktorý je pre nich hodnotný. Priniesli sme návody, ako bezpečne dezinfikovať svoje auto, pýtali sme sa, či je bezpečné nosiť ochranné rúško na tvár aj počas jazdy v aute, hľadali sme, či sú v autolekárničkách pomôcky, ktoré nám pomôžu v boji s koronavírusom a priniesli sme rozsiahly článok o bezpečnosti cestovania v MHD.

V pripravovanom aprílovom vydaní časopisu auto motor a šport nájdete aj skvelý článok o tom, ako sa zmení slovenský trh s predajom nových áut, či predajcovia v súvislosti s avizovanou koronakrízou pristúpia k výraznejším zľavám skladových modelov.

V prevažnej väčšine sa jedná o autorský obsah, ktorý neskôr iné mediálne tituly od nás preberali a my sme radi, že sme mohli podnietiť ich záujem o hodnotné a prínosné témy. A že sa k problematike staviame zodpovedne, bez populizmu a senzácií, si môžete overiť aj vy:

Všetky naše články o koronavíruse nájdete v časti Autoviny.sk-Koronavírus.

Prečítajte si aj:


Koronavírus: Sú autá bezpečnejšie ako verejná doprava? Zvážte spôsob, akým cestujete

ERIK STRÍŽ


Prevencia pred koronavírusom: Ako si správne dezinfikovať auto?

Redakcia (m)


Používate rúško aj počas jazdy v aute? Tak toto by ste mali vedieť!

Redakcia (m)


Slováci už tankujú za lacno, prepad ceny palív je mimoriadny. Nafta pod 1 euro je v dohľade

ERIK STRÍŽ


Dočkáme sa šrotovného a ekobonusov? Toto sú pre a proti

Peter Lacena


Kedy dôjde k obnoveniu výroby v slovenských automobilkách? KIA tak už urobila, takto to tam vyzeralo

Redakcia (m)


Automobilky na celom svete prichádzajú v dôsledku koronavírusu o miliardy

Redakcia (m)


Ako reagujú akcie automobiliek na koronu? Grafy prezradia viac ako tisíc slov

Redakcia (s)


Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie