Aktuality

Toto je nový Yaris na steroidoch! Toyota Racing Development predviedla vrcholnú verziu mestského kompaktu

Spojlery a čierne disky

Modifikovaný Yaris získal vzhľad hodný najvýkonnejšieho hot hatchu. Základ balíka GR Parts tvorí predný spojler, prahové lišty a dodatočné spojlery namontované na pravej a ľavej strane zadného nárazníka. Všetky sú pokryté čiernym matným lakom, s ktorým kontrastujú červené detaily. Nové prvky dodávajú novej Toyote Yaris športový charakter a navyše auto znižujú. Predná svetlá výška sa znížila o 22 mm, na bokoch 44 mm a vzadu klesla až o 66 mm.

Zoznam modifikácií, ktoré obsahuje línia GR Parts, je však omnoho dlhší. Nový Yaris môže získať čierne prevedenie okolo predných svetiel, bočné grafiky so športovým šachovnicovým vzorom, lemy blatníkov na predné a zadné kolesá a bočné deflektory, takisto v čiernom prevedení. Celok dopĺňajú kované hliníkové disky s priemerom 16 palcov v čiernom matnom prevedení.

S logom GR

V ponuke tuningovej dielne Toyoty sú aj oceľové vzpery, ktoré zvyšujú tuhosť karosérie, kryty pod kľučky proti poškriabaniu laku, rám poznávacej značky z uhlíkových vlákien a dokonca aj rohož do kufra s logom Gazoo Racing. Logom športového oddelenia Toyoty si možno ozdobiť tiež karosériu nového Yarisu, a to vďaka štyrom nálepkám, ktoré sú navrhnuté na umiestnenie na predných a zadných oblúkoch kolies.

Aerodynamický balík z línie GR Parts pre nový model Toyota Yaris stojí 132 000 jenov, čiže približne 1 123 €. Cena predného spojlera je 43 000 jenov (asi 365 €), sada štyroch kovaných ráfikov stojí 250 000 jenov (asi 2 127 €) a rohož do kufra s logom GR predstavuje výdavok 12 000 jenov (asi 102 €). Ceny nezahŕňajú japonskú daň a diely boli vytvorené pre domáci trh Toyoty.

Nový Yaris po tuningu oddelenia TRD Japan vyzerá impozantne. Bude zaujímavé, ako pristúpia Japonci k plnokrvnému hot hatchu spríbuznenému s týmto modelom, čiže k modelu GR Yaris. Vozidlo sa istotne dočká mnohých modifikácií, a to nielen z oficiálnej dielne Toyoty.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie