Aktuality

A je to tu. Poznáme cenník novej Octavie!

Škoda Octavia IV.
Škoda Octavia IV.
Zdroj: Redakcia

Octavia prichádza s dvoma benzínovými a dvoma dieselovými motormi. Základným modelom je Octavia 1,0 TSI Active. Dostupná bude s obidvoma karosériami a tu sú cenovky: liftback 17 790 € a kombi 18 760 €. Benzínový trojvalec s maximálnym výkonom 81 kW (110 k) spolupracuje so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Druhou alternatívou spaľujúcou benzín je preplňovaný štvorvalec 1,5 TSI ACT s maximálnym výkonom 110 kW (150 k). Aj v jeho prípade automobilka siahla po šesťstupňovej manuálnej prevodovke.

Škoda Octavia 2019
Škoda Octavia Combi

Nafta aj s automatom

Na dlhé kilometre asi klienti budú siahať aj naďalej po nafte a tak ikonické TDI v ponuke chýbať nemôže. Obidva motory majú objem 2,0 litra, no líšia sa maximálnym výkonom aj spolupracujúcou prevodovkou. Základný motor 2,0 TDI má maximálny výkon 85 kW (115 k) a šesťstupňový manuál. Jeho výkonnejší súrodenec (110 kW/150 k) dostal sériovo sedemstupňový dvojspojkový automat DSG. Ak to skombinujeme s výbavou, v prípade liftbacku aj kombi máme na Slovensku na výber sedem alternatív.

Škoda Octavia 2019

Tri výbavy

Základná výbava Active, ktorá má aktuálne pridelený iba benzínový trojvalec, do predaja príde začiatkom leta. Hoci rozsahom výbavy cieli na cenovo orientovaných klientov, počítať môžete s LED reflektormi aj zadnými skupinovými svetlami, bohatou zostavou asistenčných systémov a tiež klimatizáciou, deleným zadným sedadlom či bezkľúčovým vstupom a štartovacím tlačidlom.

Stredný stupeň Ambition je klasickou zlatou strednou cestou medzi luxusom a pragmatizmom. K stupňu Active Škoda doplnila napríklad automatickú klimatizáciu, zliatinové disky, moderný digitálny prístrojový panel, tempomat a parkovacie snímače vzadu.

Top Octavia sa volá Style a vo výbave má aj špičkové inteligentné LED Matrix reflektory, navigáciu s 10 palcovým dotykovým displejom a hlasovým ovládaním, alarm, parkovacie snímače vpredu, vonkajšie aj vnútorné spätné zrkadlá dostali funkciu automatického stmievania, karosériu v tejto verzii skrášľujú chrómové doplnky. V prípade rozšírenia výbavy Škoda ponúka tradične dve alternatívy – samostatné prvky a cenovo zvýhodnené balíky.

Octavia

Dlhá záruka a garancia mobility

Škoda na novú Octaviu poskytuje predĺženú záruku na 5 rokov alebo do najazdenia 100 000 km (platí tá z podmienok, ktorá nastane skôr, prvé 2 roky bez obmedzenia počtu kilometrov). Ku každému vozidlu majiteľ dostane ŠKODA – Doživotnú garanciu Mobility Premium. Garancia poskytuje pomoc servisným vozidlom na mieste poruchy (porucha na vozidle, chýbajúce PHM, defekt pneumatiky, zabuchnuté/stratené kľúče, vybitá batéria, zámena paliva), odtiahnutie vozidla, prípadne služby – náhradnú dopravu, požičanie náhradného vozidla, ubytovanie pre posádku a i.

Aktuálny cenník treba brať ako takú ochutnávku, automobilka má pre novinku pripravenú podstatne širšiu ponuku, ktorá však bude do výroby nabiehať postupne. Kompletný cenník novej generácie modelu Škoda Octavia nájdete na stránkach výrobcu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie