Aktuality

Dokonalá čierna: Nový Ford GT v edícii „tekutý karbón“ už nepoužíva farebný lak karosérie

Superšport legendárnej americkej značky vlastne nepotrebuje veľké zmeny, pretože od verzie predstavenej v roku 2016 pre modelový rok 2017 nemá snáď ani jednu jedinú chybu. Najnovšia edícia s pútavým názvom Liquid Carbon Edition je určená pre tých, ktorých pôvodne technické údaje veľmi nenadchli a čakali trocha temnejší vzhľad vozidla. Teraz majú k dispozícii výkonnejší variant, hoci rozdiel vo výkone predstavuje iba 13 konských síl.

492 kW (660 koní), to je maximálny výkon motora EcoBoost, ktorý je uložený hneď za prednými sedadlami pod zadným sklom. Tento šialený benzínový agregát má dvojité preplňovanie, šesť valcov usporiadaných do V a zdvihový objem 3,5 litra.

Edícia Liquid Carbon ale nie je iba o miernom náraste výkonu a čierno-čiernom vyhotovené karosérie. Ona totiž vôbec nemá lak. Jej samotný materiál je čierny, teda z karbónu. To má priaznivý vplyv na hmotnosť a ďalšie technické vylepšenia výrobca dosiahol upraveným dizajnom prednej časti, ktorý dovoľuje vzduchu prúdiť okolo motora a chladiť ho tak až o 50 percent účinnejšie ako v konvenčnej verzii Fordu GT. Vylepšenia sa tiež dočkali napriklad piesty a zapaľovanie.

Výroba nového Ford GT 2020 je naplánovaná na rok 2022, cena ešte nebola zverejnená. Už teraz však vieme, že bude extrémna, rovnako ako technické parametre novinky.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie