Aktuality

V Čechách postavia testovací polygón, na Slovensku sa prepadávajú diaľnice

Polygon Accolade
Polygon Accolade
Zdroj: Accolade

Obrovský polygón, na ktorom budú prebiehať testy a certifikácia autonómnych automobilov, má byť do prevádzky spustený v roku 2022. Za projektom stojí súkromná spoločnosť Accolade.

Skúšobný polygón bude dlhý 12 kilometrov. Na polygóne bude možné simulovať jazdu po diaľniciach, štandardných okresných cestách aj na v centrách miest s rôznymi druhmi ciest a križovatiek. Cieľom investora je do regiónu pritiahnuť špičkových odborníkov. Projekt teda počíta aj s tým, že v blízkosti vznikne nová obytná zóna.

Vývoj autonómne jazdiacich automobilov je najväčšou výzvou súčasnosti pre strojárov aj IT špecialistov. Po spustení prevádzky sa naši susedia stanú významným hráčom v oblasti vývoja moderných automobilov. Pripomeňme, že centrum s podobným zameraním už pri Sokolove buduje BMW, vlastné zariadenia v Čechách prevádzkujú Valeo (Mílovice) a TÜV SÜD (Hoškovice). Aktivita investorov so sebou samozrejme prináša potrebu špičkových špecialistov. Vysoké školy v ČR sa teda o záujem študentov núdzu mať nebudú.

Škoda, že sme v tejto perspektívnej oblasti zostali tak nejako bokom...

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Opel Corsa 1.2 GS Line
Testy

Opel Corsa 1.2 GS Line - Je stále nemecká?

Spojenie automobilky Opel s francúzskou skupinou PSA Groupe, pod ktorú patria aj značky Citroën a Peugeot, už priaznivci automobilov istotne zaevidovali. Preto nás zaujímalo, ako dopadol jeden z plodov ich spolupráce – novinka Opel Corsa.