Aktuality

Frankfurtský autosalón je históriou! Je to koniec automobilových výstav v Nemecku?

Land Rover Defender 2019 Frankfurt

Podľa posledných informácií by však Nemecko o automobilovú výstavu prísť nemalo. Záujem prejavil Berlín, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Kolín nad Rýnom, Mníchov a Stuttgart. Vedenie VDA zhodnotilo ponuky jednotlivých miest a výberové konanie zúžilo. Do finálneho výberu postúpili mesta Berlín, Hamburg a Mníchov.

Jedno je však isté. Autosalón vo forme, ako sa dlhé roky konal vo Frankfurte, sa už v Nemecku konať nebude.

VDA má snahu zameranie a rozsah výstavy výrazne zmeniť. Prím majú hrať ekologické technológie, vylúčiť nemožno ani koncept, ktorý bude zastrešovať mobilitu ako celok.

Na jednom podujatí by teda dostali priestor nielen automobilky, ale aj firmy zaberajúce sa vývojom technológií, udržateľnou mobilitou, zdieľaním automobilov, autonómnymi systémami a multimédiami. Klasický autosalón by sa teda zmenil na výstavu osobnej mobility.

Problémy s klesajúcim záujmom vystavovateľov a návštevníkov neobchádza ani autosalón v Paríži. Jedinou automobilovou klasikou na starom kontinente teda s najväčšou pravdepodobnosťou zostane iba Ženeva. Ako to nakoniec dopadne? Uvidíme.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Opel Corsa 1.2 GS Line
Testy

Opel Corsa 1.2 GS Line - Je stále nemecká?

Spojenie automobilky Opel s francúzskou skupinou PSA Groupe, pod ktorú patria aj značky Citroën a Peugeot, už priaznivci automobilov istotne zaevidovali. Preto nás zaujímalo, ako dopadol jeden z plodov ich spolupráce – novinka Opel Corsa.